Φινάλε με ανατροπή και ισοπαλία στην Καλαμάτα ο Παναρκαδικός

Απρίλιος 14, 2019 - 18:14
2 σχόλια

Ο Παναρκαδικός ολοκλήρωσε με ψηλά το κεφάλι και με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα του 8ου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας μετά το ισόπαλο 2-2 στην Μεσσηνία με την Καλαμάτα στο παιχνίδι της τελευταίας αγωνιστικής.

Η Μαύρη Θύελλα μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι αιφνιδιάζοντας τον Παναρκαδικό και με δύο γρήγορα γκολ του Κάρλος στο 11' και στο 20' πήρε το προβάδισμα κάνοντας το 2-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν με τον Παναρκαδικό να βγαίνει πιο αποφασισμένος από τα αποδυτήρια και με Βραζιλιάνικο στυλ να φθάνει στην ανατροπή. Αρχικά ο Καρβάλιο στο 50' μείωσε σε 2-1 και ο ίδιος ποδοσφαιριστής από το σημείο του πέναλτι έγραψε το τελικό 2-2 8' λεπτά αργότερα.