Ανατροπή και νίκη για την Κ20 του Αστέρα (vid)

Ιανουάριος 30, 2016 - 20:48

Κ20 Αστέρας-Κ20 Λεβαδειακός 2-1

Η Κ20 του Αστέρα Τρίπολης κέρδισε με 2-1 την αντίστοιχη του Λεβαδειακού για το πρωτάθλημα υποδομών της Super League.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ υποδέχτηκε στις αθλητικές εγκαταστάσεις του "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" τον Λεβαδειακό για το πρωτάθλημα υποδομών της Super League (K20).

Οι δύο ομάδες φύλαγαν το καλύτερο για το δεύτερο ημίχρονο όπου σημειώθηκαν και τα τρία γκολ της αναμέτρησης.

Ο Λεβαδειακός κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 54' με τον Πότση, όμως η αντίδραση του ΑΣΤΕΡΑ ήταν άμεση και δύο λεπτά μετά ο Τσιώλης έκανε το 1-1.

Η ομάδα μας πίεσε για την ανατροπή και τελικώς την πέτυχε στο 88' με τέρμα του Βουτσελά.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΣΤΕΡΑΣ: Καπετάνος, Κατσικαδάς, Βουτσελάς, Ζήσης, Γκίτσης, Νάτσης (Μακροστέργιος 75'), Igor, Κονίδας (Χάδιαρης 55'), Συρεγγέλας (Παπαγεωργίου 73'), Τσιώλης, Γκρόσιος

Κ20: ΑΣΤΕΡΑΣ-Λεβαδειακός 2-1