Τρομερό γκολ με την Εθνική Ελπίδων ο Κυριακόπουλος

Ιούνιος 02, 2018 - 19:06
1 σχόλια

Ο Γιώργος Κυριακόπουλος ήταν από τους μεγάλους πρωταγωνιστές της νίκης της Εθνικής Ελπίδων επί της Ουκρανίας πετυχαίνοντας μάλιστα και ένα καταπληκτικό γκολ.

Ο νεαρός άσος του Αστέρα Τρίπολης με έναν αριστερό κεραυνό έξω από την περιοχή έστειλα την μπάλα με δύναμη στο πάνω μέρος των Ουκρανικών διχτύων δίνοντας το προβάδισμα στο αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα.

Στην συνέχεια οι Ουκρανοί ισοφάρισαν με την Εθνική μας ομάδα να φθάνει τελικά στην νίκη με 3-1 με αυτογκόλ των Ουκρανών και με το τέρμα του Κωτσόπουλου στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα.

Ο Γιώργος Κυριακόπουλος αγωνίστηκε στο βασικό σχήμα και έμεινε στο παιχνίδι μέχρι και το 70ο λεπτό όπου και αντικαταστάθηκε από τον Χατζηγιοβάννη έχοντας πολύ καλή παρουσία.

Украина U19 — Греция U21. Обзор матча. 1:3. 31.05.2018