Θετικό αποτέλεσμα στην Μεσσηνία ... Εθνικός Μελιγαλά-Παναρκαδικός 1-1 (photos&video)

Μάιος 23, 2012 - 19:07

Αν και προηγήθηκε ο Παναρκαδικός δεν κατάφερε κάνει τη μεγάλη νίκη καθώς ήρθε ισοπαλία με τον Εθνικό Μελιγαλά στη Μεσσηνία Το πρώτο μέρος δεν θύμιζε τίποτα την ομάδα του Παναρκαδικού. Δεν μπόρεσε η ομάδα του Αντώνη Μαυρέα να βρει ρυθμό και παρασύρθηκε από το κακό παιχνίδι του Εθνικού.

Στην επανάληψη η ομάδα της Τρίπολης μπήκε δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί από στημένη φάση, με φάουλ του Μπεντεβή. Στην συνέχεια δέχθηκε τη ισοφάριση με πέναλτι. Ακολούθως δεν μπόρεσε να πάρει πάλι την πρωτοβουλία και το παιχνίδι έληξε 1-1.

Το  φίλμ του αγώνα:

11΄ ο Τζανής, σούταρε από καλή θέση στέλνοντας την την μπάλα άουτ.

15΄ ο Εθνικός χάνει την ευκαιρία υου αγώνα. Ο Μουρούσιας δίνει την μπάλα στον Μακρινιώτη, φοβερό σουτ του τελευταίου από το ύψος της περιοχής, όμως η μπάλα λίγο άουτ από το οριζόντιο δοκάρι του Ψυχογιού.

23΄  φάουλ του Δέδε, δύσκολα σε κόρνερ ο Ψυχογιός.

Από το  25ο λεπτό και ο Εθνικός,   πιέζει τον Παναρκαδικό, στην εστία του πολύ καλού έως τώρα όμως Ψυχογιού.

35΄  ανάποδο ψαλίδι του Διακουμή, μέσα από την περιοχή, μόλις άουτ.

41΄  κεφαλιά Κανελόπουλου,  ο Ψυχογιός  διώχνει σε  κόρνερ.

ΓΚΟΛ 0-1 !!!!!

53΄  φάουλ του Μπεντεβή, χάνει την μπάλα ο Αθανασόπουλος και ο Παναρκαδικός προηγείται στο σκορ.

ΓΚΟΛ 1-1 !!!

63΄κερδίζει πέναλτι ο Εθνικός, αφού η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Μπούτα, μετάαπόπ κεφαλιά.   Το εκτέλεσε Μπουρούσιας και ισοφαρίζει.

76΄ .ο Μουρούσιας, βρέθηκε τετ α τετ με Ψυχογιό, όμως ο πορτιέρο του Παναρκαδικού μπλόκαρε εύκολα την μπάλα..

90+3΄ λεπτό ευκαιρία ο Χελιώτης για τον Παναρκαδικό.

Διαιτητής είναι ο Κωνσταντάκης από την Πάτρα, Τσιμίκος και Μεσσήνης, όλοι από την Πάτρα.Όλοι τους πολύ καλοί.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ (Σπύρος Τσίκινης): Αθανασόπουλος, Δέδες, Τσώνης, Καραντζούλιας, Αλεξανδρόπουλος (86’ Μακρής), Κανελόπουλος, Μακρινιώτης, Θανόπουλος, Μουρούσιας, Διακουμής, Βιδάκης (Ντονάς).

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ(Αντώνης Μαυρέας): Ψυχογιός, Παπαδόπουλος (74’ Χελιώτης), Μπούτας, Βιρβίλης, Μπεντεβής, Κόσκολος, Μέλος, Πετρόπουλος, Τζανής ( 80΄ Γούτος), Δήμος, Μπακογιαννάκης (59’ Λαγός).

-. Πολλοί φίλοι του Παναρκαδικού ήταν στην εξέδρα και στήριξαν την ομάδα.

-. Από την Μεγαλόπολη ήταν στο γήπεδο, αρκετοί παίκτες της Δόξας.

-. Παρών και ο Δήμαρχος της Τρίπολης.

-.  Οι προπονητές Πέτρος Πριλίγγος και Στράτος Γεννιτσαριώτης παρακολούθησαν το παιχνίδι.

-. Στο τέλος του αγώνα οι παίκτες του Εθνικού χαιρέτισαν τον δάσκαλό τους Αντώνη Μαυρέα.

-.Στο δεύτερο ημίχρονο, ξαφνική νεροποντή ανάγκασε τους φιλάθλους να πάνε κάτω από την κερκίδα.

-. Ο παλαίμαχος άσος του Ολυμπιακού Π. και Παναρκαδικού Γιώργος Αθανασόπουλος, παρακολούθησε το παιχνίδι με τον συμπαίκτη του Βασίλη Κούβαλη.

-. Ο παλαίμαχος άσος του Πανιώνιου Μήτσος Μαυρίκης,  στην εξέδρα του γηπέδου.

-. Μόλις αντικαταστάθηκε ο Μπακογιαννάκης, ο Παναρκαδικός δέχθηκε την ισοφάριση.

-. Ο Κώστας Αρσένης( που ήταν  πρόεδρος του Αστέρα Τρίπολης , όταν ανέβηκε στην Δ΄ Εθνική η ομάδα)  παρακολούθησε με αγωνία το παιχνίδι από την εξέδρα.

-. Ο Γιώργος Χελιώτης δέχθηκε πολλές φιλοφρονήσεις από τους Μεσσήνιους φιλάθλους.

youtube://v/hIEZn5giWO4