Live: Ατρόμητος - Αστέρας

Ιανουάριος 11, 2018 - 19:10
2 σχόλια

Φίλες και φίλοι του αθλητισμού μείνετε συντονισμένοι στο live του ArcadiaPortal.gr και παρακολουθήστε την εξέλιξη του επαναληπτικού αγώνα κυπέλλου ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Αστέρα Τρίπολης.

(ΤΕΛΙΚΟ) Ατρόμητος - Αστέρας Τρίπολης 1-0

90+3 Τέλος αγώνα στο Περιστέρι.

85' Γυριστό σουτ του Αντζουλά εντυπωσιακά σε κόρνερ διώχνει ο Μίρκοβιτς.

78' Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο.

61' Ο Αντζουλάς στην θέση του Ιγκλέσιας. Ντεμπούντο για τον νεαρό άσο με την πρώτη ομάδα.

60' Σουτ του Μάντσον ο Αθανασιάδης θα τον σταματήσει.

55' Δεύτερη κίτρινη και κάρτα και κόκκινη στον Σελίν. Συνεχίζει με 10 ποδοσφαιριστές ο Αστέρας.

53' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τους Ντιγκινί και Μάντσον.

* Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες στο δεύτερο μέρος.

45' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

45' Ημίχρονο με στο Περιστέρι με τον Ατρόμητο να είναι μπροστά στο σκορ με 1-0.

38' Πολύ ωραίο σουτ του Ιγκλέσιας η μπάλα θα κοντράρει στο πόδι του Ρισβάνη και θα περάσει κόρνερ.

34' Ξαφνικό μακρινό σουτ του Ουάρντα από τα 35 μέτρα η μπάλα πρώτο βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Αθανασιάδη και μετά έφυγε αουτ.

* Κόντρα στην ροή του αγώνα το γκολ του Ατρόμητου με το πρώτο μισάωρο να ανήκει στον Αστέρα που θα μπορούσε αυτός να έχει προηγηθεί στο σκορ με το 1-0 να αδικεί την προσπάθεια της αρκαδικής ομάδας.

29' Γκολ για τον Ατρόμητο. Φάουλ του Γιαννούλη καρφωτή κεφαλιά του Καρασαλίδη στο δεύτερο δοκάρι και η μπάλα στα δίχτυα του Αθανασιάδη.

23' Σουτ του Τσιλιανίδη ο Μίρκοβιτς για μία ακόμα φορά θα πει όχι.

* Με συμπληρωμένο το πρώτο 20λεπτό του αγώνα ο Αστέρας Τρίπολης έχει 62% κατοχή της μπάλας και 3 πολύ καλές ευκαιρίες.

15' Νέο φάουλ του Κυριακόπουλου η μπάλα βρήκε στο κεφάλι του Ρισβάνη στο τείχος και στην συνέχεια ο Ιγκλέσιας με κεφαλιά βρήκε σε ετοιμότητα τον Μίρκοβιτς.

14' Γέμισμα του Γιαννούλη κεφαλιά του Ρισβάνη η μπάλα στην αγκαλιά του Αθανασιάδη.

9' Προβολή του Τόνσο μέσα από την περιοχή η μπάλα πέρασε λίγο αουτ.

6' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Λάθος στη μεσαία γραμμή του Ατρόμητου και ωραία μπαλιά του Τσιλιανίδη για τον Μανιά, όμως αστοχεί στο τετ-α-τετ με τον Μίρκοβιτς να σώζει την ομάδα του.

5' Ο Αστέρας Τρίπολης έχει μπει πολύ δυνατά στο παιχνίδι και πιέζει από τα πρώτα λεπτά.

4' ​Μακρινή εκτέλεση φαουλ του Κυριακόπουλου η μπάλα λίγο έξω.