Ήττα στις λεπτομέρειες για τον Πολύβιο

Δεκέμβριος 18, 2018 - 11:53

Με ήττα συνέχισε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις το αντρικό του Πολύβιου απέναντι στον Λακωνικό στην Σπάρτη.

Η  ομάδα μας μπήκε δυνατά και προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 9-15 . Συνέχισε στο ίδιο ρυθμό μέχρι το ημίχρονο με το σκορ να είναι 23-28.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Λακωνικού αντέδρασε και πέρασε μπροστά με 45-39.

Έτσι το παιχνίδι εξελίχθηκε σε ντέρμπι στο τελευταίο δεκάλεπτο με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν πόντο – πόντο . Στο τελευταίο λεπτό το σκορ ήταν 55-54 υπέρ του Λακωνικού . Σε αυτό το σημείο κερδίζει φάουλ ο Λακωνικός και ευστοχεί και στις δύο και το σκορ γίνεται 57-54. Στην επόμενη επίθεση   ο Τρυφωνόπουλος  ευστοχεί σε τρίποντο και ισοφαρίζει σε 57-57. Το τελευταίο σουτ ήταν για τον Λακωνικό όπου ο Κάτσαρης ευστόχησε  στο τελευταίο δευτερόλεπτο με αποτέλεσμα να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα ο Λακωνικός . Η ομάδα μας παρά την ήττα βρίσκεται στην τρίτη θέση και το Σάββατο 22/12/2018 παίζει το τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς με αντίπαλο τον Ευκλή στις 17:30 και ευελπιστεί να κλείσει θετικά την χρονιά.

Δεκάλεπτα: Α: 09-15, Β: 23-28, Γ: 45-39, Δ: 59-57

Λακωνικός (Σκιαδάς): Σαρηγιαννιδης, Κωνσταντίνου 19(4), Ξανθακος 3,Προφυρης 1, Κοκκολης, Κιουρτζογλου 2,Μπαχα 2, Αγγουρας 3, Λεφακινης 2, Μπεκιαρης,Κόρο 12(1),Κατσαρης 15(1)

ΑΕΜ ΠΟΛΥΒΙΟΣ (Τσώνης , Νικητόπουλος): Κωσταππαπάς 2, Ανδριόπουλος 5(1), Φραγγέας 1, Τρυφωνόπουλος 11(3) ,  Ραυτογιάννης  , Μπαλιώτης , Κωτσόπουλος , Βουλγαρης 10 , Σιαμπάνης 9(1), Λαζαρακόπουλος,5  Απέργης 14 (1) , Παναγόπουλος .