Ήττα για τα κορίτσια του Λεωνιδίου από τον Δαναό

Φεβρουάριος 09, 2015 - 15:02

Στο Λεωνίδιο ταξίδεψε η ομάδα του ΔΑΝΑΟΥ Α.Ο. αυτή την Κυριακή 8/2/2015 για την 2η αγωνιστική του Β’ γύρου πρωταθλήματος Α’ Γυναικών ΕΣΚΑΚ, προκειμένου να αντιμετωπίσει ΤΟ ΛΕΩΝΙΔΙΟ Α.Σ. στις 4.00 στο κλειστό γήπεδο Λεωνιδίου. Νικήτρια ομάδα αναδείχθηκε η ομάδα του Άργους με τελικό σκορ 41-61. Να θυμίσουμε στον α’ γύρο, ο αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων στο κλειστό γήπεδο Άργους είχε λήξει 67-51 υπέρ του ΔΑΝΑΟΥ Α.Ο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι ομάδες βρίσκονταν κοντά με σκορ 13-15, κάτι που συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 12-15 και σκορ ημιχρόνου 25-30, δίνοντας ένα πολύ μικρό προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Μετά το πρώτο ημίχρονο όμως η ομάδα του ΔΑΝΑΟΥ μπήκε δυνατά στο παρκέ και θέλοντας να καθαρίσει το παιχνίδι πήρε ένα προβάδισμα στο τρίτο δεκάλεπτο 03-11, κάτι που συνέχισε και στο τελευταίο μέρος του παιχνιδιού με το τέταρτο δεκάλεπτο να έρχεται στο 13-20, διευρύνοντας την διαφορά μεταξύ των ομάδων στους 20 πόντους και δίνοντας μας το τελικό αποτέλεσμα 41-61 και τον ΔΑΝΑΟ Α.Ο. να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνα.

1ο δεκάλεπτο: 13-15
2ο δεκάλεπτο: 12-15

(ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 25-30)
3ο δεκάλεπτο: 03-11
4ο δεκάλεπτο: 13-20
ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ: 41-61

ΤΟ ΛΕΩΝΙΔΙΟ Α.Σ.: ΚΟΚΚΟΡΗ Γ.: 3π (1), ΖΑΡΟΚΩΣΤΑ Μ.: 12π, ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ Α., ΚΥΡΙΟΥ Χ.: 7π (1), ΓΟΥΣΓΟΥΛΑ Γ.: 8π, ΜΠΟΥΡΝΑΚΗ Δ., ΣΑΡΡΗ Α., ΚΑΤΤΗ Μ., ΓΙΑΝΝΟΥΣΗ Ε.: 10π, ΧΙΩΤΗ Ν., ΣΑΡΡΗ Α.: 1π, ΓΚΑΝΗ Α.

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΔΟΛΙΑΝΙΤΗΣ Σ.

ΔΑΝΑΟΣ Α.Ο. ΑΡΓΟΥΣ: ΛΕΡΜΑ Β.: 9π., ΜΠΑΡΤΟΥΤΣΗ Κ.: 2π, ΜΗΤΣΟΥΛΑ Α., ΤΖΑΪΔΑ Θ.: 1π, ΜΠΑΡΤΟΥΤΣΗ Μ.: 11π (1), ΛΑΤΣΗ Χ., ΣΟΥΛΤΑΝΙΔΗ Δ.: 6π, ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΥ Α.: 10π (2), ΛΕΡΜΑ Ν.: 20π (1), ΤΣΑΠΑΝΙΔΗ Χ.: 1π, ΚΑΛΛΙΡΗ Μ.: 1π