Τρίτη σερί ήττα για τον Αστέρα! Επεισόδιο οπαδών με τον Λαζαρίδη!

Οκτώβριος 24, 2009 - 20:01

Την τρίτη συνεχόμενη ήττα γνώρισε ο Αστέρας οι οποίες δύο είναι εντός έδρας!Αυτή τη φορά ηττήθηκε από τον Ατρόμητο με 1-2. Το πρώτο γκολ για την ομάδα του Περιστερίου το πέτυχε π πρώην ποσοσφαιριστής του Αστέρα Ηλίας Αναστασάκος στο 31ο λεπτό και το 0-2 το έκανε ο Περόνε στο 47ο λεπτό.Ο Αστέρας κατάφερε νε μειώσει με το Καούνο στο 81ο λεπτό.Πολλά παράπονα για τη διαιτησία του κ. Σπυρόπουλου από την ομάδα της Τρίπολης με αποκορύφωσει την λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στο 90ο λεπτό τη στιγμή που ο Καούνος ήταν μόνος απέναντι στον τερματοφύλακα του Ατρομήτου.
Στο τέλος του αγώνα κατα την αποχώρηση των δύο ομάδων οι οργανεμένοι οπαδοί του Αστέρα αποδοκίμαζαν τους παίκτες μτον αρχηγό Ν.Λαζαρίδη να απαντάει και να δημηουργηθεί φραστικό επεισόδιο , κάτι που συμβαίνει για πρώτη φορά στην τριετή παρουσία της ομάδας στη superleauge

Αστέρας Τρίπολης (Μάριο Γκόμες): Ντεγκρά, Φυτανίδης (43' Aργυρόπουλος), Λαμπρόπουλος, Λαζαρίδης, Μαρσελάο, Μπαστία, Λαδάκης, Τζέζαρεκ, Βιλτσές (77' Ζεάν Κάρλος), Εστέβες (46' Ουντότζι), Καούνος
Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Κουτσόπουλος, Μπαζίνσκι, Αποστολόπουλος, Νεμπεγλέρας, Αναστασάκος (43' Περόνε), Φαβάλι, Νάστος, Κάμπας (80' Μελισσάς), Σαρμιέντο, Τάτος (77' Σφακιανάκης)