Στη 2η θέση ο Γρηγορίου του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης στο Ενωσιακό της Δαλαμανάρας

Μάιος 31, 2013 - 09:21

Την 2η θέση του ενωσιακού κάτω των 14άρων ετών κατέκτησε ο Γρηγορίου Αναστάσης του Ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης. Μετά την 1η θέση στο Ε3 που έγινε στην Καλαμάτα ο Γρηγορίου κατέκτησε μια ακόμα στο ενωσιακό της Δαλαμανάρας.

Ο αθλητής της ΑΕΚ Τρίπολης, ΝΟ:1 της ενωσιακής βαθμολογίας στην κατηγορία των 12 ετών, βρέθηκε στην 2η θέση στο ενωσιακό κάτω των 14άρων ετών αγωνιζόμενος σε 32άρι ταμπλό και κάνοντας πολύ καλές εμφανίσεις καθ΄όλη την διάρκεια του τουρνουά. Στον πρώτο γύρο ο Γρηγορίου επικράτησε του Τζίνη (Ρήγας) με 2-0 σετ (4-0, 4-1). Στον επόμενο γύρο επικράτησε του Καρελά (Α.Ο Καλαμάτας) με 2-0 σετ (5-3, 4-0) περνώντας στην οκτάδα του τουρνουά όπου και αντιμετώπισε τον Σκαρτσίλα (ΑΟ Αιγίου) κερδίζοντάς τον με 2-0 σετ (4-0, 4-1). Στον ημιτελικό ο αθλητής της ΑΕΚ αγωνίστηκε εναντίον του Καραγιάννη (Ρήγας) του οποίου και επικράτησε με 2-0 σετ (6-3, 6-1). Στον τελικό του ενωσιακού ο αθλητής Ζουγλής (Ρήγας) ήταν ο μεγάλος νικητής κερδίζοντας τον Γρηγορίου σε ένα πολύ συναρπαστικό παιχνίδι με 2-0 σετ 6-3, 7-5 (75). Ο όμιλος της ΑΕΚ θα ήθελε να συγχαρεί τον Γρηγορίου δημόσια και του εύχεται ανάλογες επιτυχίες στο μέλλον.