Πέρασε σαν σίφουνας από τα Χανιά η Κ20 του Αστέρα

Σεπτέμβριος 28, 2014 - 19:18

Μεγάλη εμφάνιση και νίκη με 1-5 για την Κ20 του Αστέρα Τρίπολης κόντρα στον Πλατανιά στον αγώνα που διεξήχθη το πρωί του Σαββάτου για το πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Μίλαν Παύλοβιτς δεν άφησε κανένα περιθώριο στους Κρητικούς και έφτασε στην νίκη με πρωταγωνιστή τον Γαρυφαλόπουλο που σημείωσε χατ τρικ στο πρώτο ημίχρονο και έδωσε στην ομάδα του προβάδισμα τριών γκολ.

Ο Αστέρας με το 0-3 από το πρώτο μέρος στην επανάληψη πέτυχε ακόμα δύο τέρματα δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην νίκη του. Τσιώλης και Μηλιώτης σκόραραν από πλευράς Αρκάδων με την ομάδα του Πλατανιά να φτάνει το γκολ της τιμής και να γράφει το τελικό 1-5.