Ορχομενός - Λεωνίδιο 0 - 3 (vid)

Νοέμβριος 06, 2016 - 21:50
0 σχόλια

Συνεχίζεται η εντυπωσιακή πορεία του Λεωνιδίου στο πρωτάθλημα της Α' Αρκαδίας που πέτυχε μία ακόμη σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί του Ορχομενού στο Λεβίδι με σκορ 0-3.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν αλλά δεν κατάφεραν να διασπάσουν την συμπαγή άμυνα του Ορχομενού και έτσι η ανάπαυλα του ημιχρόνου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Όμως στην επανάληψη το Λεωνίδιο ανέβασε την απόδοσή του και προηγήθηκε με δύο τέρματα του φορμαρισμένου Πιτ Κυρίου στο 56' και στο 72' ενώ έχασε πολλές σημαντικές ευκαιρίες για να πετύχει και άλλα τέρματα. Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερλησεις του παιχνιδιου με τον Σοφοκλή Γιαννούση.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του παιχνιδιού στο βίντεο που ακολουθεί, με περιγραφή του Αντώνη Χρονάκη:

Από: leonidion.gr

Leonidion.gr Ορχομενός - Λεωνίδιο 0-3