Νίκη «θρίλερ» για τον Πάνα Κανδήλας

Δεκέμβριος 13, 2016 - 11:53

Ο Πάνας Κανδήλας πήρε την δεύτερη του νίκη έπειτα από τρεις αγωνιστικές για το πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Β' ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ το απόγευμα του Σαββάτου 10 Δεκεμβρίου στο κλειστό του ΔΑΚ Τρίπολης επί του Δίων Κυπαρισσίας.

Η Αρκαδική ομάδα κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα στα τελευταία λεπτά με σκορ 57-55 μετά από ένα παιχνίδια που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και στις ειδικές καταστάσεις με την ψυχραιμία των παιχτών του Πάνα σε κρίσιμα σημεία να είναι καθοριστική για την τελική έκβαση του αγώνα.

Ο Πάνας Κανδήλας έφθασε στο 2-1 και έτσι παραμένει στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα του 1ου ομίλου της Β' ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ με την ΑΠΣ Αναγέννηση να είναι μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα έχοντας τρεις νίκες σε ισάριθμες αγωνιστικές.