Νοέμβριος 30, 2014 - 17:08

Τελικό Εργοτέλης - Αστέρας Τρίπολης 1-4

Τέλος παιχνιδιού Εργοτέλης-Αστέρας 1-4.Μεγάλη νίκη.

90+ Καθυστερήσεις στην Κρήτη.

88' Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολλλλλλλλλλλλλλλλ Πάρα και 1-4.

81' Πολύ καλό σουτ του Χαλκιαδάκη, η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ

80' Σουτ του Μπρούνο η μπάλα άουτ.

77' Αλλαγή για τον Εργοτέλη ο Χαντί στον πάγκο ο Άλαν στον αγωνιστικό χώρο.

77' Αλλαγή για τον Αστέρα ο Πάρα στην θέση του Μπαράλες.

76' Μακρινό σουτ του Μπαμ Μπαμ, η μπάλα θα περάσει άουτ

75' Πολύ καλό σουτ του Νίκο η μπάλα φεύγει λίγο άουτ

70' Αλλαγή για τον Αστέρα  Τσοκάνης αντί του σκόρερ  Γιαννιώτα για τον Αστέρα

69' 69' Σουτ του Μπαμ Μπαμ πολύ φιλόδοξο, εύκολα μαζεύει ο τερματοφύλακας του Αστέρα .

66' Αλλαγή για τον Εργοτέλη στην θέση του Μπογκντάνοφ ο Μπαμ Μπαμ.

64' Πιέζει ο Εργοτέλης.

58' Αλλαγή για τον Εργοτέλη ο Νόσκοβιτς αντί Παμλίδη για τον Εργοτέλη.

57' Διπλή ευκαιρία για τον Εργοτέλη με τον Κοσίσκι να λέει "οχι"

50' Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλ για τον Αστέρα Γιαννιώτας και 1-3.Φανταστικό γκολ από τον Γιαννιώτα, που με άπιαστο σουτ έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Τσέρνι για 3η φορά.

47' Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλ Νίκο και 1-2.Στην αντεπίθεση ο Αστέρας, με τον Φερνάντες να κατεβάζει την μπάλα και να δοκιμάζει ένα σουτ, η μπάλα θα κοντράρει και θα κρεμάσει τον Τσέρνι για να αναπαυθεί τελικά στο βάθος της εστίας των Κρητικών

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. Το παιχνίδι ξεκίνησε.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου Εργοτέλης-Αστέρας 1-1

42' Μεγάλη διπλή χαμένη ευκαιρία για τον Εργοτέλη με τον Κοσίσκι να λέει όχι σε σουτ του Μπογντάνοφ και του Παμλίδη και να κρατάει το 1-1.

36' Σουτ του Λούι διώχνει ο Τσέρνι.

31' Κίτρινη  κάρτα στον Μπαράλες.

27' Γκολ για τον Εργοτέλη που ισοφαρίζει στο 27ο με τον Γιοβάνοβιτς και κάνει το 1-1.Εκτέλεση φάουλ από τον Μπογκντάνοφ, ο Γιοβάνοβιτς με δυνατή κεφαλιά θα επαναφέρει τις ισορροπίες τις ισοροπιες στον αγώνα.

25' Σουτ του Γιουσούφ, η μπάλα θα περάσει πολύ άουτ

22' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛ 22ο Μπαράλες με πέναλντι

21' Πέναλτι για τον Αστέρα.Κάρτα στον Τσέρνι που ανέτρεψε τον Γιαννιώτα

Σέντρα στο Παγκρήτιο το παιχνίδι ξεκινά.