Live: Αστέρας - ΠΑΣ Γιάννινα

Αύγουστος 01, 2015 - 18:30

Τελικό: Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό από το γήπεδο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον ΠΑΣ Γιάννινα.

90+3 Τέλος αγώνα Αστέρας - ΠΑΣ Γιάννινα 1-0.

90' Πλασέ του Σαπαλίδη ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει την μπάκα.

85' Σκαφτό σουτ του Τσουκαλά από πολύ μακριά η μπάλα πάνω περνά άουτ.

84' Μακρινό φάουλ του Κοζορώνη ο Θεοδωρόπουλος διώχνει με τις γροθιές.

83' Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ.

68' Μακρινό πλασέ του Ιγκλέσιας η μπάλα άουτ.

65' Εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Χαμντανί σουτ με το αριστερό απο το ύψος της περιοχής η μπάλα λίγο άουτ.

64'Αλλαγή για τον Αστέρα ο Κυριακόπουλος στην θέση του Παντελιάδη.

60' Αλλαγή για τον Αστέρα ο Θεοδωρόπουλος στην θέση του Κοσίσκι.

53' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λανθαρότε η μπάλα ελάχιστα άουτ.

* Αρκετές αλλαγές για τον Αστέρα και 4-2-3-1 σε αυτό το δεύτερο ημίχρονο. Κοσίσκι , Σανκαρέ, Ιγκλέσιας, Μούκαμ, Γκόιαν, Χαμντανί, Μπερτόλιο, Μάσα, Γιάννου, Λανθαρότε, Παντελιάδης η ενδεκάδα.

45' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου Αστέρας-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0

42' Αλλαγή για τον Αστέρα ο Γιάννου στην θέση του Μπαράλες.

40' Αγκωνιά εκτός φάσης του Μανιά στον Φούντα κίτρινη κάρτα στον επιθετικό του ΠΑΣ.

39' Κεφαλιά του Μπαράλες η μπάλα στην αγκαλιά του Βελλίδη.

36' Εντυπωσιακή απόκρουση σε κόρνερ του Κοσίσκι στο πέναλτι του Τσάβες που κρατάει το 1-0 για την ομάδα του.

35' Πέναλτι για τον ΠΑΣ Γιάννινα σε χέρι του Τορμένα.

28' Κόρνερ για τον Αστέρα ο Αλόκο με καλό άλμα πιάνει την κεφαλιά που περνά ελάχιστα άουτ.

26' Κίτρινη κάρτα στον Μπέριο.

25' Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.

16' Φάουλ από τον Τσάβες κεφαλιά του Μανιά η μπάλα άουτ.

14' Σέντρα του Δημούτσου  από τα δεξιά σουτ του Φούντα μέσα από την περιοχή η μπάλα ψηλά άουτ.

* Περίπου 2.000 φίλαθλοι του Αστέρα βρίσκονται στις κερκίδες του γηπέδου " Θεόδωρος Κολοκοτρώνης".

3' Γκοοοοοολλλλ για τον Αστέρα και 1-0. Σουτ του Σκούρτη έξω από την περιοχή και η μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη.

1' Έναρξη αγώνα

* Ντεμπούτο για τον Αστέρα μπροστά στους φιλάθλους του. 4-3-3 επιλέγει ο Στάικος Βεργέτης για την ομάδα του στο πρώτο ημίχρονο.

Η ενδεκάδα του Αστέρα: Κοσίσκι, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Αλόκο, Τορμένα, Γουάτο, Ντουντού, Δημούτσος, Σκούρτης, Φούντας, Μπαράλες

Στον πάγκο: Θεοδωρόπουλος, Σανκαρέ, Ιγκλέσιας, Μούκαμ, Γκόιαν, Χαμντανί, Μπερτόλιο, Μάσα, Γιάννου, Λανθαρότε, Κυριακόπουλος

Η ενδρεκάδα του ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Αυγενικού, Καρανίκας, Μπέριος, Λόπεζ, Ακόστα, Τσουκαλάς, Τζημόπουλος, Ίλιτς, Τσάβες, Μανιάς

Στον πάγκο: Περιστερίδης, Κρητικός, Γαρουφαλιάς, Σαπαλίδης, Ηλιάδης, Κοροζώνης, Σκόνδρας, Κοζάκης, Μυρθιανός