Live: Αρκαδικός - Λαύριο

Δεκέμβριος 05, 2015 - 16:38
0 σχόλια

Ο Αρκαδικός για τα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής φιλοξενεί στο ΔΑΚ Τρίπολης την ομάδα του Λαυρίου. Τα μεταξύ τους παιχνίδια κατα παραάδοση είναι πάντα συναρπαστικά με τους φιλοξενούμενους να έχουν παρει τον αέρα των Αρκάδων.

Live

4o Δεκάλεπτο (98-90)

0' 98-90 (ΤΕΛΙΚΟ)

0.30' 96-90 με τρίποντο από τα 7,5 μέτρα!

1' 96-87 με 1 εύστοχη βολή του Βαν Όστρουμ

1.30' 95-87 με δυο βολές του Μπάρλου

* 5ο φάουλ ο Καββαδάς φεύγει από τον αγώνα.

2' 95-85 με τον Μπράουν

3' 93-81

4' 91-77 Φανταστικό κάρφωμα από τον Τοντ Μπράουν!

4.30' 89-75 με τον Καββαδά να συνεχίζει να φορτώνει τα καλάθια!

5' 87-73 με τον Μπράουν

6' 85-71 Με 4 σερί πόντους από τον Λαμπρόπουλο

8' 78-65 Μείωσε με 6 σερί το Λαύριο και απάντησε ο Αρκαδικός με 4 πόντους του Μπράουν

10' Με αέρα 15π ξεκινάει το τελευταίο 10λεπτο...

3o Δεκάλεπτο (74-57)

0' 74-59 από τις βολές του Άιρλαντ

1' 72-59

2' 72-57

3' 70-53 3π Νούντινεν

4' 65-49

5' 64-46

6' 62-43 με τρίποντο του Μπράουν

7' 58-42 με τον Γιάνγκ

8' 59-40 Τρίποντο και δίποντο και πάλι τρίποντο του Νούντινεν! 8 σερί πόντους

10' 51-40 Γκολ φαουλ Καββαδά και Τρίποντο Γιαννακόπουλου

* Ο Αρκαδικός έχει πολύ καλή απόδοση απέναντι στο Λαύριο με τους Καββαδά (15 π) και τον Βαν Όστρουμ (16π, με 4 3π) να κάνουν φοβερά πράγματα ο ένας κάτω από το καλάθι και ο άλλος από τα 6,75! Το Λαύριο ανά διαστήματα πλησιάζει στο σκορ και δείχνει να μην "παρατάει" τον αγώνα. Το δεύτερο ημίχρονο θα είναι σίγουρα συναρπαστικό όσο το πρώτο!

2o Δεκάλεπτο (48-37)

0' 48-37 Μειώνει το Λάυριο

0.30 48-35 Τρίποντο από τον Βαν Όστρουμ!

1' 45-35 με γκολ φάουλ του Καββαδά! (15π)

1.30' 42-35 Follow του Καββαδά στο άστοχο δίποντο του Κοψαύτη

2' 40-35 με τον Σάκη Γιαννακόπουλο να μειώνει στους 5

3' 39-31 με δύο βολές του Κοψαύτη

4' 37-31 με τον Καββαδά.

4.30' 35-31 με ωραίου καλάθι του Λάμπρου

5' 35-29 Τρίποντο του Άκη Καλλινικίδη

6.30' 32-24 με βολές μειώνει το Λαύριο

6.45' 32-22 Με νέο τρίποντο του Βαν Όστρουμ

7' 29-22 Με τον Γιαννακόπουλου μειώνει το Λαύριο

8' 29-20 με τρίποντο του Βαν Όστρουμ (10 πόντους και 3 ασσίστ μέχρι τώρα)

9' 26-20 Με γκολ φάουλ του Λαμπρόπουλου

10' 24-20 τρίποντο από το Λαύριο

1o Δεκάλεπτο (24-17)

1' 20-11 με το δεύτερο τρίποντο του Καλλινικίδη

* Ανίκητος ο Καββαδάς σε άμυνα και επίθεση. 8 πόντοι μέχρι τώρα και εκπληκτική τάπα στον Νιξον με τα δυο χέρια!

2' 17-9 με 2 βολές του Στεφανίδη

3' 15-9 με τον Καββαδά

4' 13-7 με τρίποντο του Βαν Όστρουμ

5' 10-6 με 4 σερί πόντους από τον Καββαδά

6' 8-6

7' 6-4

* 100 Φίλαθλοι του λαυρίου βρίσκονται στο γήπεδο

8' 4-2 Με το Βαν Οστρουμ