Λεωνίδιο - Ορχομενός 5 - 0 (vid)

Φεβρουάριος 05, 2017 - 10:16

Σε υγιεινό περίπατο μετέτρεψε το ντέρμπι των πρωτοπόρων της Α΄Αρκαδίας το Λεωνίδιο, αφού η ομάδα του Γιάννη Νενεκούμη επικράτησε με 5-0 του Ορχομενού και έκανε ένα ακόμα βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδο στην Γ΄ Εθνική.

Οι γηπεδούχοι, που πετούσαν φωτιές στο πρώτο ημίχρονο, άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4' με κοντινή κεφαλιά του Κατσικαδά και δύο λεπτά αργότερα διπλασίασαν τα τέρματά τους με ωραίο κοντρόλ και συρτό σουτ του Ανδ. Κυρίου.

Στο 13' έγινε το 3-0 μετά από σέντρα του Κιρβαλίτζε και κεφαλιά του Τσεμπελή και στο 40' ο Κιρβαλίτζε με ωραίο μονοκόμματο σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα για τέταρτη φορά στο βάθος της εστίας του Καραμπή. Το τελικό 5-0 διαμορφώθηκε στο 90' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παν. Κυρίου.