Κύπελλο Αρκαδίας: Λεωνίδιο - Αχιλλέας 3 - 0 (vid)

Σεπτέμβριος 17, 2017 - 22:23
Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Αρκαδίας πέρασε το Λεωνίδιο επικρατώντας του Αχιλλέα Παρ. Άστρους με σκορ 3-0.

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο, το Λεωνίδιο μπήκε δυνατά στην επανάληψη και προηγήθηκε με εντυπωσιακό σουτ του Λάλα έκτος περιοχής που κατέληξε στο Γ' της εστίας του Καραπάνου.

Στο 66' ο Σιμεόνοφ με απευθείας εκτέλεση φάουλ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων και στο 90' ο Κατσικαδάς διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Στην Γ' φάση του Κυπέλλου το Λεωνίδιο θα αντιμετωπίσει και πάλι στην έδρα του τις Βρασιές.