Ήττα Παναρκαδικού - Θρίαμβος για την Δόξα

Νοέμβριος 06, 2016 - 17:18

Μία ήττα και μία νίκη ήταν ο απολογισμός των δύο εκπροσώπων του Αρκαδικού ποδοσφαίρου στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής κατηγορίας στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής στα παιχνίδια της Κυριακής 6 Νοεμβρίου.

Στην Βάρδα ο Παναρκαδικός λύγισε γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 1-0 με το αυτογκόλ που σημείωσε ο Μπούτας στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου με το τριφύλλι να έχει ευκαιρίες με σημαντικότερη όλων το δοκάρι του Καδά στο πρώτο μέρος ωστόσο να μην μπορεί να πάρει κάτι από την αναμέτρηση αυτή.

Στην Μεγαλόπολη η Δόξα πήρε τεράστιας σημασίας νίκη κόντρα στον Αστέρα Αμαλιάδας σε ένα παιχνίδι ανάμεσα δύο ομάδων που έχουν ακριβώς τους ίδιους στόχους. Οι κυανόλευκοι στο δεύτερο ημίχρονο με τα γκολ του Κατσαρού στο 55’ και του Νίκου Λυμπερόπουλου στο 65’ πήραν ένα πολύ σημαντικό τρίποντο ενόψει της συνέχειας.