Ήττα για τον Παναρκαδικό, νίκη για τις Βρασιές-Τα αποτελέσματα του Περιφερειακού

Μάρτιος 05, 2011 - 17:37
2 σχόλια

Ο Παναρκαδικός γνώρισε την ήττα σήμερα από τον πρωτοπόρο Αστέρα Μαγούλας με 1-3 στην Τρίπολη. Το πρώτο ημίχρονο δε διεκδικεί δάφνες ποιότητας, όμως στο δεύτερο και οι δύο ομάδες απέδωσαν καλό ποδόσφαιρό. Ο Παναρκαδικός άνοιξε το σκορ στο 54’ όταν μετά από σέντρα του Πετρόπουλου, ο Λαγός με προβολή έκανε το 1-0.

Οχτώ λεπτά αργότερα ο Παναρκαδικός έχασε μεγάλη ευκαιρία να διευρύνει το προβάδισμά του, όταν μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα έφτασε στο Μπακογιαννάκη, που από το ύψος της μικρής περιοχής με προβολή έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Αγριμάκη. Στο 65’ ο Σωπιάδης με πλάσε έστειλε τη μπάλα να περάσει λίγο άουτ. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 69’ με πλασέ του Λαμπρινάτου και τρία λεπτά αργότερα ο Καραμάνος έκανε το 1-2. Στο 76’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Πετρόπουλος και το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 86’ ο Λαμπρινάτος.

Παναρκαδικός: Γεωργακόπουλος, Τσιόγκας, Μπεντεβής, Κωστάκης, Καλογιαννίδης, Κοσκολός, Δήμος (79’ Μέλλος), Πετρόπουλος, Τζιαννής (61’ Μπακογιαννάκης), Λαγός, Σωπιάδης

Αστέρας Μαγούλας: Αγριμάκης, Σερέπας (69’ Κουσίδης), Λάμπρου, Κολοβός, Μαρής, Καραμάνος, Κονέ, Έβερετ (15’ Μενδρινός), Λούπας, Μπούγιας, Λαμπρινάτος (87’ Κατικαρίδης)

Στο Άστρος, όπως μας ενημέρωσε ο Μιχάλης Μητσέας από το astrosnews.gr, οι Βρασιές πέτυχαν πολύ σημαντική και ευρεία νίκη επί του Κρανιδίου με 4-0. Η ομάδα του Αγίου Ανδρέα επιβλήθηκε με 4-0 των αντιπάλων της, παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο και ικανοποιώντας,, με την απόδοσή της, τους φίλους της που βρέθηκαν στο γήπεδο.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν από την αρχή θέλοντας να ξεκαθαρίσουν τις προθέσεις τους και δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες με τους Μπάρλα, Δημάκο, Παπανικολάου και Αγγελόπουλο. Το σκορ του ημιχρόνου, όμως, έμεινε στο “φτωχό” 1-0 χάρη σε τέρμα με Μπάρλα, στο 38′, μετά από ασίστ του Δημάκου. Στην επανάληψη η ομάδα του Αγίου Ανδρέα συνέχισε να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά κατάφερε κιόλας να μετουσιώσει σε γκολ αυτή της την υπεροχή. Μετά το 50′ όπου ο Παπανικολάου είχε δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ και το 56′ όπου ο Δημάκος δεν κατάφερε από πλεονεκτική θέση να σκοράρει, ήρθε η φάση του 60′ όταν ο Γιάννος στην προσπάθειά του να διώξει έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα πετυχαίνοντας το 2-0. Στο 62′ ο πολύ καλός στο ματς, Αγγελόπουλος έκλεψε τη μπάλα από τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων και από πολύ πλάγια αριστερά, πλάσαρε όμορφα και πέτυχε το 3-0, ενώ στο 67′, πάλι ο Αγγελόπουλος με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

ΒΡΑΣΙΕΣ: Παπαδόπουλος Κλ., Καλαντζής, Μαντέλος, Παππάς (79′ Τσολάκου), Παρασκευάς, Κυριακίδης, Αγγελόπουλος, Αδάμης Ι, (70′ Αδάμης Δ) Μπάρλας (74′ Παπαδόπουλος), Δημάκος, Παπανικολάου.

ΑΕΚ Ερμιονίδας: Ραβούσης, Κοξίδης, Γιάννος, Μπουγιούρας, Δεϊμέζης (80′ Νικελίνα), Χρήστου, Παππάς (65′ Κιρτάκης), Δρίτσας, Πετγαζλής, Τζώρτζης, Λάφκας (72′ Τσιμπίκος).