Εύκολη νίκη: Παναρκαδικός-Πανόπουλο/Αστέρας 2-0

Ιανουάριος 05, 2014 - 17:04
2 σχόλια

Παρά τα πολλά προβλήματα του και με αμιγώς «αρκαδική» ενδεκάδα, ο Παναρκαδικός κατάφερε να κερδίσει με ευκολία το Πανόπουλο/Αστέρα Αμαλιάδας με 2-0 και να πάρει βαθμολογική ανάσα. Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Λαγός στο 21’ και Γ. Κυριακόπουλος στο 86’ Θυμηθείτε το live του αγώνα:

7' Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναρκαδικό με κεφαλιά του Σαλαπάτα μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

14' Νέα κεφαλιά του Σαλαπάτα μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

21' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ασίστ του Σαλαπάτα, ο Σπύρος Λαγός με κοντινό πλασέ κάνει το 1-0.

32' Ψηλοκρεμαστό πλασέ του Σαλαπάτα, η μπάλα ξυστά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αντωνόπουλου

49' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Παναρκαδικό με το Σπύρο Λαγό, ο οποίος σε δύο τετ-α-τετ νικήθηκε από τον Αντωνόπουλο

58'  Σουτ του Καδά από ευνοϊκή θέση, η μπάλα ψηλά άουτ

63' Σουτ του Σταθουλόπουλου μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Αντωνόπουλος

64' Φάουλ του Καδά, ο Χατζόπουλος πιάνει την κεφαλιά, ο Αντωνόπουλος διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ

74' Πρώτη καλή φάση για τους φιλοξενούμενους, με δυνατό σουτ του Κουτελιέρη, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

76' Ο Δήμος αμαρκάριστος μέσα από τη μεγάλη περιοχή, το σουτ όμως περνάει ψηλά άουτ

79' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναρκαδικό με το Γ. Κυριακόπουλο, που δε μπορεί να νικήσει στο τετ-α-τετ τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων

83' Νέα απίστευτη ευκαιρία για τον Παναρκαδικό. Ο Σαλαπάτας θα νικηθεί και πάλι από τον Αντωνόπουλο

86' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ωραία ατομική ενέργεια του Σαλαπάτα, ασίστ του Δήμου στο Γ. Κυριακόπουλο, ο οποοίος σε κενή εστία κάνει το 2-0

Παναρκαδικός: Μανέλης, Γ. Κυριακόπουλος (88' Βλάχος), Μπούτας, Χατζόπουλος, Κωστάκης, Σταθουλόπουλος(83' Αρδάμης), Δ. Κυριακόπουλος, Δήμος, Σαλαπάτας, Καδάς (60' Πετρόπουλος), Σπ. Λαγός

Αστέρας Αμαλιάδας: Α. Αντωνοπουλος, Γερασιμόπουλος, Βατσής, Κουτελιέρης, Σάκκος, Καμαρινός, Παρασκευόπουλος (58' Δαλακούρας), Αθ. Αντωνόπουλος (46' Αλιμπέου), Οικονομόπουλος (83' Βυθούλκας), Λυμπέρης, Παπαθεοδώρου