Έ-Χ-ασε την ευκαιρία - Πανθρακικός - Αστέρας Τρίπολης 1-1

Νοέμβριος 03, 2013 - 19:22
2 σχόλια

Ο Αστέρας έχασε την ευκαιρία να ανεβεί στην βαθμολογία του Πρωταθλήματος καθώς ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή. Η ομάδα της Τρίπολης ήταν πολύ κακή στο πρώτο ημίχρονο και δικαίως βρέθηκε πίσω στο σκορ με το τέλος του πρώτου σαρανταπενάλεπτου με γκολ του Τζανή από το 5' λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Αστερας ανέβασε απόδοση και ισοφάρισε με τον Ουσέρο στο 60'. Η κόκκινη κάρτα που δέχτηκε ο Σαρακατάτσάνος στο 59' έδωσε προσωρινά το αριθμητικό πλεονέκτημα στον Αστέρα αλλα η ισορροπία αποκαταστάθηκε στο 78' με την αποβολή του Γκόιαν.

Μάλλον δίκαιο αποτέλεσμα σε ένα κάτω του μετρίου παιχνίδι...

Η ροή του αγώνα:

Τελευταίο σφύριγμα στο παιχνίδι
90+1' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Τζάνη ο Χασομέρης
3' θα είναι οι καθυστερήσεις
85' Αλλαγή για τον Αστέρα. Κουρμπέλης στη θέση του Μουνάφο
85' Κεφαλιά του Ρομέου, άουτ η μπάλα
78' Δεύτερη κίτρινη στον Γκοϊάν! Με 10 και ο Αστέρας!
76' Κεφαλιά του Τζάνη, μπλοκάρει άνετα ο Ερνάντες
75' Κάρτα στον Γκοϊάν
75' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ζεκίνια στη θέση του Κάσες
71' Κεφαλιά του Ρομέου, στην αγκαλιά του Ερνάντες η μπάλα
70' Κίτρινη στον Μουνάφο
67' Κίτρινη στον Τζάνη
65' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μπακασέτας στη θέση του Εντό
63' Δεύτερη κίτρινη στον Σαρακατσάνο για φάουλ στον Ναβάρο! Με 10 ο Πανθρακικός
60' Με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής ο Ουσέρο φέρνει το παιχνίδι στα ίσα!
60' ΓΚΟΛ ο Αστέρας!
59' Κάρτα στον Σαρακατσάνο για χέρι
57' Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Πίπινη ο Ουρτάδο
52' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Μετά την κεφαλιά του Μπαράλες, σουτ από κοντά του Ντε Μπλάσις, λίγο άουτ η μπάλα!
48' Κεφαλιά Μπαράλες, άουτ η μπάλα
Σέντρα στην επανάληψη
Ημίχρονο
45+1' Κεφαλιά Ρομέου, ξανά ο Ερνάντες!
1' θα είναι οι καθυστερήσεις
42' Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Κάσες, δύσκολα στη γωνία του ο Ερνάντες, βγάζει σε κόρνερ!
32' Αδύναμο σουτ του Ουσέρο, στην αγκαλιά του Σέρεμετ η μπάλα
26' Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Ερνάντες βγάζει δύσκολα την κεφαλιά του Τζάνη!
Απλά δεν πρόλαβα να τις γράψω
25' Πρώτη καλή φάση για τον Αστέρα, με την κεφαλιά του Μπαράλες να περνάει άουτ
Είναι δίπλα στα στατιστικά οι συνθέσεις
21' Καλό σουτ του Ρομέου, έβαλε την κόντρα ο Γκοϊάν
Πρώτη κίτρινη στο ματς στον Εντό
5' Λάθος απομάκρυνση του Πιπίνη, ο Τζάνης παίρνει την μπάλα και με δυνατό διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ!
5' ΓΚΟΛ ο Πανθρακικός!