3η θέση για τον Δελή της ΑΕΚ Τρίπολης στο Τένις

Φεβρουάριος 09, 2011 - 11:05

Μετά την 3η θέση στα κορίτσια ήρθε να προστεθεί και ένα ακόμα μετάλλιο, μια ακόμη θέση για ένα ακόμη αθλητή του ομίλου τένις της ΑΕΚ Τρίπολης. Ο Δελής Κωνσταντίνος στην πρώτη του φετινή συμμετοχή κατάφερε να πλασαριστεί στην τετράδα του πρώτου ενωσιακού της Πάτρας.

Ο Δελής ξεκινώντας από το Νο 3 της βαθμολογίας αντιμετώπισε στον πρώτο γύρο τον Μπαρδούλη από το Ξυλόκαστρο του οποίου και επικράτησε με 8-2. Στον δεύτερο γύρο αντιμετώπισε τον Φωτόπουλο από τον ΣΑ Τρίπολης και τον κέρδισε με 8-0. Στον προημιτελικό ο αθλητής της ΑΕΚ συναντήθηκε με τον Τσιγκέλη από την ΑΕΤ Νίκη Πατρών και μετά από ένα δυνατό αγώνα επικράτησε του αντιπάλου του με 8-2. Στον ημιτελικό όμως αποκλείστηκε από τον αθλητή Μυλλονόπουλο από τον πύργο με 2-0 σετ (6-4, 6-1). Νικητής του τουρνουά αναδείχτηκε τελικά ο Φούζας από το Κιάτο.