Ματς διαφήμιση του ποδοσφαίρου και πρώτη ήττα για τον Αστέρα 2-4 από τον Εργοτέλη

Οκτώβριος 05, 2009 - 19:02

Την πρώτη ήττα στη φετινή σεζόν και μάλιστα εντός έδρας γνώρισε ο Αστέρας Τρίπολης από τον Εργοτέλη με το βαρύ 2-4. Οι παίκτες του Εργοτέλη αιφνιδίασαν τον Αστέρα και βρέθηκαν να προηγούνται με 0-2 στο 22΄ με δύο γκολ του Βερπακόφσκις! Ο Αστέρας μείωσε στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου με ωραία κεφαλιά του Μαρσελάο και στο 63΄ ισοφάρισε με γκολ ποίημα ο συνήθης ύποπτος Ντάνιελ Τσέζαρεκ.

Οι παίκτες του Αστέρα πίστεψαν ότι μπορούν να γυρίσουν το παιχνίδι και έπαιξαν φουλ επίθεση και στο 69' άγγιξαν με τον Τσέζαρεκ το 3-2, αλλά ο Βίσιο του είπε "όχι"…οι δύο ομάδες αναζητούσαν τη νίκη και οι φάσεις διαδέχονταν η μία πίσω από την άλλη με τελικό νικητή την ομάδα της Κρήτης καθώς σκόραρε άλλες δύο φορές με γκολ των Ορφανού (77') και Τσεζνάουσκις (90'+1').