Ολυμπιακός Λεωνιδίου - Πανθυρεατικός 2-1 (vid)

Μάρτιος 07, 2020 - 19:56

Ο Ολυμπιακός Λεωνιδίου επικράτησε στην έδρα του επί του Πανθυρεατικού με 2-1 για την 19η αγωνιστική της Α΄Αρκαδίας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 10' με τον Αγγελόπουλο αλλά ο Ολυμπιακός με δύο γκολ σε 9' λεπτά έκανε την ανατροπή και πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Συγκεκριμένα ο Αβίντογλου κέρδισε το πέναλτι από τον Κοζιώτη το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 27',  ενώ 9 λεπτά αργότερα στο 36'ο Ηλίας Κυρίος πάσαρε στον Πυργή, αυτός με δυνατό αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι και στην επιστροφή ο Χαλίλι από κοντά έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του Κοζιώτη διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές του αγώνα Ολυμπιακός Λεωνιδίου - Πανθυρεατικός στο βίντεο που ακολουθεί:

Από: leonidion.gr

Leonidion.gr: Ολυμπιακός Λεων - Πανθυρεατικός 2-1