Μεγάλο διπλό της Γυναικείας ομάδας του Αστέρα μέσα στον Παναθηναϊκό

Απρίλιος 13, 2024 - 16:44

Οι παίκτριες του ΑΣΤΕΡΑ ήταν απόλυτα συγκεντωμένες και εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν και κατάφεραν να πάρουν μια σπουδαία νίκη.

Πρωταγωνίστρια για τις κιτρινομπλέ ήταν η Μοσκοφίδου που άνοιξε το σκορ στο 24' με δυνατό σουτ και στην επανάληψη στο 52ο λεπτό με όμορφο πλασέ έκανε το 0-2.

Οι γηπεδούχες κατάφεραν να μειώσουν προσωρινά σε 1-2 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Αστέρας έχασε και άλλες ευκαιρίες για να σκοράρει ενώ καθοριστική ήταν και η διπλή επέμβαση της Γρηγοριάδου στο 30'.