Live: Σπάρτα Πράγας - Αστέρας Τρίπολης

Νοέμβριος 26, 2015 - 18:55

Τελικό: Σπάρτα Πράγας-Αστέρας Τρίπολης 1-0

Φίλες και φίλοι του αθλητισμού μείνετε συντονισμένοι στο Arcadia Portal.gr και παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό από το “Generali Arena” της Πράγας την αναμέτρηση της 5ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League ανάμεσα στην Σπάρτα και τον Αστέρα Τρίπολης.

90+3 Τέλος αγώνα Σπάρτα Πράγας - Αστέτρας Τρίπολης 1-0

82' Δεύτερη κίτρινη στον Κρέτσι με 10 η Σπάρτα στα τελευταία λεπτά.

81' Αλλαγή για τον Αστέρα ο Παντελιάδης στην θέση του Ιγκλέσιας.

79΄Αλλαγή για τον Αστέρα ο Λανθαρότε στην θέση του Φούντα.

78' Σουτ του Ντότσκαλ η μπάλα άουτ

77' Απευθείας φάουλ του Νίκο η μπάλα άουτ

72' Ο Γιάννου στην περιοχή το σουτ όμως ο Μπίτσεκ μπλοκάρει εύκολα.

68' Σέντρα σουτ του Μάσα η μπάλα άουτ.

67' Κεφαλιά του Λάφατα η μπάλα άουτ.

66' Αλλαγή για τον Αστέρα ο Δημούτσος στην θέση του Κουρμπέλη.

59' Σέντρα του Μάρετσεκ από τα αριστερά η κεφαλιά του Λάφατα σε κόρνερ ο Θεοδωρόπουλος εντυπωσιακά.

55' Κίτρινη κάρτα στον Νίκο.

53' Σουτ του Ντότσκαλ η μπάλα άουτ.

47' Φάουλ του Νίκο κεφαλιά του Σανκαρέ η μπάλα άουτ.

45' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

45+2 Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Σπάρτα Πράγας-Αστέρας 1-0

44' Πλασέ του Γιάννου έξω από την περιοχή κόντρα και κόρνερ για τον Αστέρα.

43' Σωτήρια προβολή με τάκλιν του Ζησόπουλο που σώζει την ομάδα του μετά από τετ α τετ του Φατάι.

33' Γκολ για την Σπάρτα Πράγας. Κόρνερ κεφαλιά από τον Μπράμπετς και 1-0 για τους Τσέχους.

31' Σουτ του Μάρετσεκ ο Κουρμπέλης θα βάλει την κόντρα η μπάλα κόρνερ.

25' Κεφαλιά του Ιγκλέσιας η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Μπίτσικ.

22' Νέο δυνατό σουτ του Ντότσκαλ έξω από την περιοχή ο Θεοδωρόπουλος έδιωξε και πάλι.

21' Λάθος του Σανκαρέ σουτ του Κρέτσι μέσα από την περιοχή ο Θεοδωρόπουλος απομακρύνει.

19΄Σέντρα του Μάσα κεφαλιά του Γιάννου η μπάλα άουτ.

16' Δυνατό σουτ του Ντότσκαλ ο Θεοδωρόπουλος σε κόρνερ.

7' Εντυπωσιακή απόκρουση του Θεοδωρόπουλου σε τετ α τε του Φατάι με τον Έλληνα τερματοφύλακα να κρατάει το 0.

* Πολύ καλό ξεκίνημα από τον Αστέρα.

4' Δοκάρι για τον Αστέρα με τον Νίκο Φερνάντες.

1' Το παιχνίδι ξεκίνησε

* Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες όλα έτοιμα για την σέντρα.

* Σους δύο βαθμούς πάνω από το μηδέν η θερμοκρασία αυτή την στιγμή στο ''Generali Arena''.

* Και οι ποδοσφαιριστές της Σπάρτα Πράγας στον αγωνιστικό χώρο.