Live: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟ

Σεπτέμβριος 13, 2020 - 20:35

Παρακολουθείστε λεπτό προς λεπτό  από το Arcadia Portal.gr  τις προσπάθειες της Αρκαδικής ομάδας  κόντρα στον ΠΑΟ για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος  της  Super League.

ΤΕΛΙΚΟ

Αστέρας  Τρίπολης - ΠΑΟ 1-0

Αλλαγή για τον Αστέρα έξω ο Κρέσπι μέσα ο Γκαρσία

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων

83' μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα να κλειδώσει τη νίκη αλλά το σουτ του Τασουλή κατέληξε στο δοκάρι της εστίας του ΠΑΟ

Πάσα του Τασουλή στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟ με τον Ριέρα να "ταλαιπωρεί" τους αμυντικούς του τριφυλλιού και να πλασάρει υποδειγματικά τον Διούδη κάνοντας το 1-0

73' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ΡΙΕΡΑ ΚΑΙ 1-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

72' Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα με τον Τσαουλή να παίρνει την θέση  του τραυματία Αλβάρες

70' Ο ΠΑΟ αλλαγή με την είσοδο του Χατζηγιοβάνη στη θέση του Σαβιέρ

69' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟ έξω ο Κουρμπέλης μέσα ο Αλεξανδρόπουλος

60' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟ ο Μπουζούκης στη θέση του Σελπέκη

56' Διπλη αλλαγή για τον Αστέρα με τον Βαλιέντε να παίρνει τη θέση του Μέλοκ και τον Τιλίκα να παίρνει τη θέση του Αλιμπαμπά

53' Εκπληκτική πάσα του Μουνάφο και ο Κρέσπι από πλάγια θέση στέλνει την μπάλα άουτ

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες ξεκίνησαν το δεύτερο ημίχρονο

Οι γηπεδούχοι αν και μπήκαν ορεξάτοι χάνοντας δύο μεγάλες ευκαιρίες από το 15ο λεπτό και μετά βρέθηκαν πίσω από την σέντρα με τον ΠΑΟ να πιέζει ασφυκτικά , να κάνει δοκάρι και να αναγκάζει τον Παπαδόπουλο σε δύσκολες επεμβάσεις ώστε να κρατήσει το μηδέν

38' Ο Αστέρας ανέβηκε ξανά έχοντας ως πιο δραστήριους τον Ριέρα και τον Αλίμπαμπα

Από το 15ο λεπτό οι φιλεξονούμενοι βρήκαν τα πατήματά τους και πιέζουν τον Αστέρα

29 ' Νέα μεγάλη ευκαιρί για τον ΠΑΟ με τον Παπαδόπουλο να κάνει μεγάλη επέμβαση σε κεφαλιά του Σαβιέρ και στη συνέχεια ο Πασαλίδης να διώχνει πάνω από την γραμμή σε σουτ του Καρλίτος

25' Δοκάρι για τον ΠΑΟ σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καρλίτο η μπάλα κατέληξα στο αριστερό κάθετο δοκαρι του Παπαδόπουλου

24' Οι φιλοξενούμενοι έχουν ισορροπήσει το παιχνίδι και προειδοποίησαν τον Αστέρα με δύο ακίνδυνα σουτ χάνοντας μεγάλη ευκαιρία στο 21ο λεπτό με τον Μπαράλες να διώχνει σε κόρνερ

Οι Αρκάδες έχουν μπει δυναμικά στο παιχνίδι δημιουργώντας δύο κλασσικές ευκαιρίες στο 2ο με τον Αλίμπαμπα να "κρεμάει" τον Διούδη και τους αμυντικούς του ΠΑΟ να διώχνουν πάνω από την γραμμή και στο 9ο λεπτό ο Διούδης με υπερένταση να κρατάει ανέπαφη την εστία του σε σουτ του Ριέρα

Οι συνθέσεις του αγώνα

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Αλβαρεθ, Πασαλίδης, Σουάρεθ, Μπελόκ, Μουνάφο, Αλί Μπαμπά, Κρέσπι, Ριέρα, Μπαράλες.

Παναθηναϊκός (Ντάνι Πογιάτος): Διούδης, Σάντσες, Βέλεθ, Πούγγουρας, Μαυρομμάτης, Κουρμπέλης, Αγιούμπ, Σερπέζης, Σαβιέρ, Καρλίτος, Μακέντα.