Την φιλική ήττα από την Τσβόλε γνώρισε ο Αστέρας

Ιούλιος 27, 2019 - 23:56
1 σχόλια

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ γνώρισε την ήττα με 1-0 από την Zwolle στο τρίτο και τελευταίο φιλικό προετοιμασίας επί ολλανδικού εδάφους.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν από δύο καλές ευκαιρίες για να σκοράρουν. Ο Παπαδόπουλος με δύο εντυπωσιακές επεμβάσεις κράτησε το μηδέν για την εστία του, η μία στο 13' και η άλλη στο 38'.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε δύο στιγμές στο πρώτο 45λεπτο. Στο 32' ο Δουβίκας έστρωσε για τον Capilla, αλλά το σουτ που επιχείρησε έφυγε λίγο άουτ. Στις καθυστερήσεις ο Καλτσάς εκτέλεσε φάουλ αλλά ο τερματοφύλακας της Zwolle έδιωξε πολύ δύσκολα την κεφαλιά του Marc Fernandez.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΣΤΕΡΑ, αφού στο 54' ο Iglesias θέλησε να περάσει την μπάλα πάνω από τον αντίπαλο τερματοφύλακα από κοντινή απόσταση, αλλά εκείνος κατάφερε να αποκρούσει.

Η Zwolle σκόραρε στο 67' με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ. Ο ΑΣΤΕΡΑΣ πάλεψε για την ισοφάριση, πίεση την αντίπαλη άμυνα σε αρκετές περιπτώσεις, είχε την ευκαιρία με το σουτ του Regis στο 83' που απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Zwolle, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.