Παναρκαδικός - Κόρινθος 2006 2-1 (vid)

Σεπτέμβριος 22, 2019 - 19:16
1 σχόλια

Με πολλά αποθέματα ψυχής και μεγάλη προσπάθεια ο Παναρκαδικός παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ έκανε μεγάλη ανατροπή επικρατώντας με 2-1 της Κορίνθου στη Τρίπολη στην πρεμιέρα του 6ου ομίλου της Γ' Εθνικής κατηγορίας.

Οι Κορίνθιοι προηγήθηκαν στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με τέρμα του Ράπτη στο 18' όμως ο ψυχωμένος Παναρκαδικός στην επανάληψη με τέρματα του Νάνου στο 74' και του Γιουκούδη στο 85' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που ο ίδιος κέρδισε με τρομερή κίνηση γύρισε το παιχνίδι και ξεκίνησε την χρονιά με το δεξί.

Δείτε στο βίντεο τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα του Παναρκαδικού με την Κόρινθο 2006.

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ:Ζαχαρης, Διαμαντοπουλος, Μπινιωρης, Στασινοπουλος, Γκαντιαγκα  (λτ 32 ‘Ν.Λυμπεροπουλος ), Νάνος (Κοντογιαννόπουλος), Τσιωλης, Στρεμπας, Γιουκουδης, Τρεσα, Αντωνοπουλος  (53′ Μπαρδος ).

ΚΟΡΙΝΘΟΣ 2006:Αθανασοπουλος, Κωστοπουλος, Φιλης, Ντερτιλης, Βατουσιαδης, Αγγελόπουλος  (76′ Χουσελας ), Δημητρίου  (λτ 80′ Σπετσι ), Τσιριγωτης  (58′ λτ Μαγγινας ), Παλιατσιος, Ραπτης  (83’ Κατσουκης ), Γεωργίου.

ArcadiaPortal.gr Παναρκαδικός - Κόρινθος 2006 2-1