Ορχομενός - Πανιώνιος Μεγαλόπολης 1-0 (vid)

Φεβρουάριος 21, 2018 - 18:45

Με ένα γκολ του Δημήτρη Νέζου στο 65ο λεπτό ο Ορχομενός Λεβιδίου επικράτησε με 1-0 του Πανιωνίου Μεγαλόπολης στον εξ’ αναβολής αγώνα για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Αρκαδίας.

Ο ψυχωμένος Ορχομενός πήρε σπουδαία νίκη βαθιάς βαθμολογικής σημασίας κάνοντας έτσι ένα ακόμα βήμα προς την επίτευξη του στόχου του που δεν είναι άλλος από την παραμονή στην κατηγορία.

Στο καθαρός αγωνιστικό σκέλος η ομάδα του Λεβιδίου ήταν ανώτερη δείχνοντας περισσότερο θέληση από τον Πανιώνιο ο οποίος διαμαρτύρεται για δύο φάσεις στο πρώτο ημίχρονο (ένα οφσάιντ και ένα χέρι) και ωστόσο η γενική εικόνα  του παιχνιδιού έδειχνε Ορχομενό που ήταν καλύτερος και είχε περισσότερο πάθος για την νίκη.

Arcadia Portal.gr Ορχομενός-Ποανιώνιος Μεγαλόπολης 1-0