Ο πρώτος βαθμός εκτός έδρας...Θήβα-Παναρκαδικός 1-1

Νοέμβριος 24, 2010 - 21:14
1 σχόλια

Ο Παναρκαδικός κατάφερε σήμερα να αποσπάσει το πρώτο θετικό εκτός έδρας αποτέλεσμα της χρονιάς, παίρνοντας ισοπαλία στη Θήβα από τη δεύτερη στη βαθμολογία τοπική ομάδα με 1-1. Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο σκορ με φάουλ του Παπαδόπουλου στο 66’.

Τέσσερα λεπτά όμως ο Άκης Μπακογιαννάκης με ευθύβολο σουτ έφερε το παιχνίδι στα ίσια, και στα λεπτά που υπολείπονταν η άμυνα του Παναρκαδικού κατάφερε να απομακρύνει τις επιθέσεις των παιχτών της Θήβας, κρατώντας το ισόπαλο σκορ.

Κίτρινη κάρτα δέχθηκαν οι Καρύδης και Σπ. Λαγός .

Θήβα: Τσίμας, Πέρρος, Καραμπετιάν, Καρύδης, Χρήστου (46’ Μπίτιλης), Ευθυμίου (82’ Πανουργιάς), Μπούνας, Γκαράνης, Παπαδόπουλος, Κατσογιάννης (60’ Κοτσαλάς), Παναούλης

Παναρκαδικός: Ψυχογιός, Μέλλος, Μπούτας, Σελλής, Ιωάνου, Δήμος, Τσιόγκας, Κοσκολός (90’ Αναγνωστόπουλος), Τζιανής (67’ Κουλόπουλος), Μπακογιαννάκης, Σ. Λαγός (87’ Αποστολόπουλος)