Ο Καραγιάννης της ΑΕΚ Τρίπολης στην τρίτη θέση του τουρνουά ENJOY

Ιούλιος 18, 2011 - 12:12

Ο Γιώργος Καραγιάννης κατέκτησε για μια ακόμη φορά την 3η θέση στο τουρνουά Enjoy, το οποίο γίνεται για φοιτητές- αθλητές του Τένις. Ο όμιλός μας λοιπόν συμμετείχε με τον αθλητή και φοιτητή του της Γυμναστικής Ακαδημίας Αθηνών Γιώργο Καραγιάννη, ο οποίος υποστήριξε την περσινή του 3η θέση και βρέθηκε για μια ακόμη χρονιά στο βάθρο των νικητών.

Στο αγωνιστικό κομμάτι στον πρώτο γύρο ο Καραγιάννης κέρδισε τον Αρώνη με 2-0 σετ ( 6-4 7-5). Στο δεύτερο γύρο κέρδισε τον Υφαντή με 2-0 σετ (6-0,6-4) και στην 8άδα τον Χριστοδούλου με 3-0 σετ (6-0 6-1) περνώντας στην τετράδα του τουρνουά. Εκεί στον ημιτελικό ηττήθηκε από τον Ανδρουτσέλη με 2-0 σετ (6-1 6-1) κατακτώντας την 3η θέση!!

Οι  Αγωνιστικές υποχρεώσεις του Καραγιάννη δεν σταματούν εδώ, αφού αυτήν την στιγμή αγωνίζεται στο τουρνουά tennis marathon που διεξάγεται στην Αττική, και σαν στόχο έχει το open της Πάρου, το οποίο θα διεξαχθεί στα μέσα Αυγούστου.