Δεκέμβριος 02, 2018 - 17:01

Φίλες και φίλοι του ποδοσφαίρου μείνετε συντονισμενοι στο live του ArcadiaPortal.gr και παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Λεβαδειακού με τον Αστέρα Τρίπολης.

(ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ) Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης 0-2

Τέλος αγώνα στην Λιβαδειά.

90' Γκοοοοοολλλλλ για τον Αστέρα. Ο Μαρκ Φερνάντεθ από κοντά κάνει το 0-2 και τελειώνει την υπόθεση νίκη.

71' Σουτ του Βήχου στην αριστερή πλευρά, ο Παπαδόπουλος σταθερά απομάκρυνε την μπάλα.

64' Γκοοοοοοολλλλλλ για τον Αστέρα. Τρομερό σουτ με πολλά φάλτσα έξω από την περιοχή του Τόνσο και η μπάλα στα δίχτυα.

52' Σουτ του Τόνσο εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Μπάγιτς.

50' Δεύτερη κίτρινη και κόκκινη κάρτα στον Σαβαντογκό. Με δέκα παίχτες συνεχίζει ο Λεβεδειακός.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

* Καλύτερος ο Αστέρας Τρίπολης με 5 χαμένες τεράστιες ευκαιρίες και τον Λεβαδειακό να φωνάζει για πέναλτι στο 45'.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

36' Νέα κλασσική ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Καλτσά από κοντά και τον Μπάγιτς να διώχνει σε κόρνερ.

34' Πολύ ωραλιο σουτ του Μουνάφο η μπάλα λίγο έξω.

31' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Τόνσο με ωραία κάθετη τροφοδοτεί τον Μανιά, αυτός βγαίνει τετ-α-τετ με τον Μπάγιτς, αλλά ο γκολκίπερ του Λεβαδειακού τον νικά.

25' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μουνάφο αριστερά εντός περιοχής με το κεφάλι κάνει πάσα για τον Μανιά, ο φορ των Αρκάδων από το ύψος του πέναλτι επιχειρεί το διαγώνιο σουτ, η μπάλα ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Μπάγιτς.

9' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας με κεφαλιά ψαράκι μετά από σέντρα από αριστερά, δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Μπάγιτς.

6' Μεγάλη ευκαιρία για το Λεβαδειακό. Ο Νανζίς μπαίνει από αριστερά, γυρίζει στα δεξιά για τον Σαβαντογκό το πλασέ του όμως είναι κακό.

3' Σουτ του Ιγκλέσιας η μπάλα αουτ.

Λεβαδειακός: Μπάγιτς, Τσαμπούρης, Ζησόπουλος, Χατζηλάμπρος, Παντελιάδης, Όμο, Καραχάλιος, Στανόγεβιτς, Σανταγκοκό, Νανζίς, Μαρκόβσκι.

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος, Βαλιέντε, Ιγκλέσιας, Καλτσάς, Μουνάφο, Τόνσο, Μανιάς.