LIVE: Αστέρας Τρίπολης - Ξάνθη

Δεκέμβριος 21, 2014 - 16:33
0 σχόλια

Τελικό: Αστέρας Τρίπολης-Ξάνθη 2-1

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα του Αστέρα Τρίπολης με την Ξάνθη για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

93' Τέλος παιχνιδιού Αστέρας-Ξάνθη 2-1.

91' Κίτρινη κάρτα στομν Κοσίσκι.

90' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

88' Κίτρινη στον Κομεσίδη.

87' O Μουκάμ μπήκε στην περιοχή, έκανε το πλασέ, αλλά ο Κυριακίδςη μπλόκαρε εύκολα

82' Αλλαγή για τον Αστέρα ο Ζησόπουλος στην θέση του Νίκο.

81' Εύστοχος ο Κλειτον και η Ξάνθη μειώνει σε 2-1

80' Πέναλτι για την Ξάνθη.Τραβηγμένη απόφαση του Κουκουλάκη.

77' Αλλαγές για την Ξάνθη. Στη θέση του Βασιλακάκη ο Κομεσίδης, και στην θέση του Παπαστεριανού μπαίνει ο Φλίσκας.

75' Κίτρινη στον Μπέρτο.

74' Κίτρινη στον Λουσέρο.

72' Σουτ του Μπαξεβανίδη, μπλόκαρε ο Κοσίσκι.

68' Αλλαγή για τον Αστέρα ο Μουνάφο στην θέση του Τιε Μπι.

57' Μάσα και γκοοοοοοοοοολλλλλλλλλλ. Ο Μάσα μετά από μπαλιά από την άμυνα, βρέθηκε τετ α τετ  και δεν έχασε την ευκαιρία για το 2-0 για τον Αστέρα.

54' Χωρίς κάποια φάση και με κακό ρυθμό το δεύτερο ημίχρονο.

46' Αλλαγή για την Ξάνθη. Στη θέση του Λισγάρα ο Γούτας.

45' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Αστέρας Τρίπολης-Ξάνθη 1-0.

43' Σουτ του Λουσέρο από πλάγια αριστερά, ο Κοσίσκι σε κόρνερ.

38' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα ο Μούκαμ στην θέση του τραυματία Μπαράλες.

36' Δυνατό σουτ του Ομπόντο η μπάλα περνά άουτ.

35' Κίτρινη κάρτα στο Γκόιαν

34' Χωρίς φάση εδώ και πολύ ώρα το παιχνίδι, με τον Αστέρα να έχει τον έλεγχο στα τελευταία λεπτά.

25' Η Ξάνθη προσπαθεί να βρει χώρους, με τον Αστέρα με βαθιές μπαλιές να ψάχνει μια κόντρα.

15'  Γυριστό του Γιαννιώτα μέσα από την περιοχή, ο Κυριακίδης σε κόρνερ.

8' Κίτρινη στον Καρυπίδη.

6' Γκοοοοοοοοολλλλλλ Γιαννιώτας και 1-0.6' Ο Σανκαρέ με μια βαθιά μπαλιά βρήκε τον Γιαννιώτα στην πλάτη της άμυνας της Ξάνθης και αυτός με πλασέ έκανε το 1-0.

1' Έναρξη αγώνα το παιχνίδι μόλις ξεκίνησε.

Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Κυριακίδης, Μπέρτος, Μπαξεβανίδης, Καρυπίδης, Λισγάρας, Παπαστεριανός, Ομπόντο, Λουσέρο, Καπετάνος, Κλέιτον, Βασιλακάκης

Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Η ενδεκάδα του Αστέρα: Κοσίσκι, Λούι, Τσοκάνης, Γκοϊάν, Σανκαρέ, Τιε Μπι, Κουρμπέλης, Γιαννιώτας, Μπαράλες, Φερνάντες, Μάσα