Live: Αστέρας Τρίπολης - Καλλονή 2-1

Οκτώβριος 29, 2014 - 16:37
0 σχόλια

Τελικό αποτέλεσμα: Αστέρας Τρίπολης-Καλλονή 2-1

Παρακολουθείστε λεπτό προς λεπτό  από το Arcadia Portal.gr  τις προσπάθειες της Αρκαδικής ομάδας  κόντρα στην Καλλονή για τον αγώνα κυπέλλου στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».

93' Τέλος παιχνιδιού Αστέρας-Καλλονή 2-1.

90+2'  Πάρα και μεγάλη ευκαρία για το 3-1.

90' Μπήκαμε στις καθυστερήσεις 3 λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

83' Νέο σόλο απο τα δεξιά του Μπαντιμπανγκά ο Μπαράλες σουτάρει η μπάλα άουτ.

78' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ. Ο Μπαντιμπανγκά περνά όποιον βρίσκει μπροστά του σερβίρει στον Φερνάντεθ και απο κοντά ο Αργεντίνος κάνει το Αστέρας-Καλλονή 2-1.

80' Δεύτερη αλλαγή για την Καλλονή ο Κειτά στην θέση του Καλτσά.

77' Πρώτη αλλαγή για την Καλλονή με τον Μανούσα να περνά στην θέση του Αγρίτη.

76' Ακόμη μια μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα ο Πάρα πίανει ψαλιδάκι και Σανκαρέ απο κοντά με προβολή δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

75' Τρίτη αλλάγή ο Ρόλε στην θέση του Κυριακόπουλου.

72' Ο Μπαντιμπανγκά κάνει ωραία προσπάθεια ο Μπαράλες είναι αποδέκτης της μπάλας με τον Αργεντίνο επιθετικό να μην πιάνει καλά το σουτ.

68' ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ. Τρομερό γκολ του Νίκο Φερνάντεθ με αριστερό κεραυνό έξω απο την περιοχή. Αστέρας-Καλλονή 1-1

67'  Δεύτερη αλλάγή για τον Αστέρα Ο Μπαντιμπανγκά στην θέση του Μούκαμ.

64' Κίτρινη κάρτα για τον Κυριακόπουλο.

63' Απίστευτη ευκαιρία για τον Αστέρα με το πλασέ του Πάρα να το αποκρούει ο Δαύκος με δυσκολία.

61'  Πρώτη αλλαγή για την ομάδα του Στάικου Βεργέτη ο Πάρα στην θέση του Μπακασέτα.

60' Συμπληρώσαμε μία ώρα παιχνιδιού στο παιχνίδι Αστέρας-Καλλονή 0-1

54' Ο Φερνάντεθ το σουτ η μπάλα κοντράρει και φτάνει στην αγκαλιά του Δαύκου.

53' Η Καλλονή κοντά στο 0-2 με τον Καλτσά.

52' Ο βαρύς αγωνιστικός χώρος αναγκάζει τους παίχτες του Αστέρα σε εύκολα λάθοι έξω απο την περιοχή.

50' Θέατρο για πέναλτι του Πιπίνη και κίτρινη κάρτα.

49' Φάουλ με τον Φερνάντεθ ο Δαύκος μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

46' Έναρξη 2ου ημιχρόνου.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου ο Αστέρας τις ευκαιρίες η Καλλονή το γκολ. Αστέρας Τρίπολης-Καλλονή 0-1.

41'  Νέα ευκαιρία για την Αρκαδική ομάδα η μπάλα περνά παράλληλα απο την περιοχή της Καλλονής.

40' Αγρίτης εύστοχος στο πέναλτι και Αστέρας-Καλλονή 0-1

39' Πέναλτι για την Καλλονή σε κόντρα επίθεση.

38' Απο το κόρνερ ο Μπακασέτας την κεφαλιά η μπάλα ελάχιστα άουτ.

37' Τεράστια ευκαρία με τον Μούκαμ κοντρόλ και σουτ μέσα απο την περιοχή μπάλα σε κόρνερ.

34' Μπακασέτας και Μπαράλες κοντά στο γκολ για τον Αστέρα με διπλή ευκαρία μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα.

30' Ωραία αντεπίθεση του Αστέρα ο Φερνάντεθ στην περιοχή μπάλα ψηλά άουτ.

28' Και πάλι ο Μούκαμ σουτ έξω απο την περιοχή η μπάλα λίγο πάνω απο τα δοκάρια.

26' Ο Μούκαμ πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του μπήκε στην περιοχή όμως γλίστρησε με τους αμυντικούς της Καλλονής να διώχνουν την μπάλα.

23' Το φάουλ εκτελέστηκε με κομπίνα με τον Μπακασέτα να σουτάρει, την μπάλα να φεύγει σε κόρνερ απο το οποιό δεν προέκυψε τίποτα.

22' Φάουλ σε καλή θέση για τον Αστέρα πρώτη κίτρινη στον αγώνα στον Χωριανόπουλο.

21' Παιχνίδι κέντρου με τον Αστέρα να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

15' Συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο του αγώνα Αστέρας-Καλλονή 0-0.

12' Πιέζει ο Αστέρας για το γκολ το σουτ όμως του Τσοκάνη στα χέρια του Δαύκου.

8' Πρώτη καλή στιγμή για τον Αστέρα με το σουτ του Μπακασέτα να περνά άουτ και στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Δαύκου.

5' Πρώτες προσπάθειες στο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν τα πατηματά τους στο βρεγμένο τερέν.

1' Το παιχνίδι αρχίζει με τον Αστέρα στην σέντρα.

Στο γήπεδο οι δύο ομάδες.

Περίπου 15' λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα με την βροχή στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» να  δυναμώνει και με λίγο κόσμο στις κερκίδες.

Αστέρας Τρίπολης: Θεοδωρόπουλος, Λούι, Κυριακόπουλος, Ζησόπουλος, Σανκαρέ, Τσοκάνης, Μουνάφο, Φερνάντεθ, Μπαράλες, Μπακασέτας, Μούκαμ

Καλλονή: Δαύκος, Βαλιός, Αντέτζο, Στεφάνοβιτς, Πιπίνης, Τσαμπούρης, Καλτσάς, Χωριανόπουλος, Κύπρου, Αγρίτης, Μίνγκας,