Live: Αστέρας – Παναιτωλικός

Αύγουστος 30, 2015 - 18:46
1 σχόλια

Τελικό: Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός 0-2

2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League με τον Αστέρα Τρίπολης να φιλοξενεί στο γήπεδο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» τον Παναιτωλικό. Μείνετε συντονισμένοι και παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Λήξη αγώνα Αστέτας-Παναιτωλικός 0-2

90+4 Γκολ για τον Παναιτωλικό και 0-2. Ο Βιγιαφάνες είναι ο σκόρερ για τους Αγρινιώτες που κλειδώνουν την νίκη τους.

90+3 Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Μαρκόφσκι.

90+1 Καθυστερήσεις στο παιχνίδι.

87' Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.

84' Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο

81' Κεφαλιά του Σανκαρέ που δεν ανησυχεί τον Στεφανάκο.

76' Κίτρινη κάρτα στον Μάκο.

75' Απευθείας φάουλ του Λανθαρότε η μπάλα στην αγκαλιά του Στεφανάκου.

74' Αλλαγή για τον Αστέρα ο Σκούρτης στην θέση του Μάσα.

69' Απευθείας φάουλ του Μάσα η μπάλα λίγο άουτ.

67' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό ο Βιγιαφάνες στην θέση του σκόρερ Ουάρντα.

64' Κεφαλιά του Γιάννου υπό την πίεση του Κέβιν η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Στεφανάκου.

63' Αλλαγή για τον Αστέρα ο Μούκαμ στην θέση του Κιτοκό.

62' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα του Λανθαρότε κεφαλιά από κοντά του Χαμντανί η μπάλα ελάχιστα άουτ.

60' Απευθείας φάουλ του Ιγκλέσιας η μπάλα άουτ.

48' Ο Λανζαρότε σηκώνει υπέροχα την μπάλα το γυριστό του Φούντα περνά ελάχιστα άουτ.

45' Έναρξη 2ου ημιχρόνου.

* 54-46 η κατοχή μπάλας για τον Αστέρα και 9-3 οι τελικές φάσεις σε αυτό το πρώτο ημίχρονο οι Αγρινιώτες όμως είναι μπροστά στο σκορ.

45+1 Τέλος πρώτου ημιχρόνου Αστέρας-Παναιτωλικός 0-1.

44' Κίτρινη κάρτα στον Γκοιάν.

41' Σουτ του Κάπελ ο Κοσίσκι αποκρούει εντυπωσιακά.

39' Σουτ του Ιγκλέσιας η μπάλα άουτ.

34' Γκολ για τον Παναιτωλικό. Σέντρα του Μάκου κεφαλιά του Ουάρντα που ανοίγει το σκορ για το 0-1 για την ομάδα του.

30' Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμάνο.

28' Κόρνερ με τον Μάσα ο Σανκαρέ παίρνει ανενόχλητος την κεφαλιά με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

24' Κίτρινη κάρτα στον Φούντα.

20'  Τετ α τετ του Μάσα ο Στεφανάκος θα μπλοκάρει την μπάλα. Νέα μεγάλη ευκαιρία.

18' Ωραία ενέργεια και σουτ του Φούντα η μπάλα λίγο άουτ.

17' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Λάθος στην άμυνα του Παναιτωλικού ο Μάσα από κοντά δεν κατάφερε να το εκμεταλευτεί και να σκοράρει.

6' Σέντρα του Μάσα σουτ του Φούντα από κοντά ο Στεφανάκος διώχνει με τα πόδια.

4' Κίτρινη κάρτα στον Κούσα.

1' Έναρξη αγώνα

* Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες όλα έτοιμα για την πρώτη σέντρα.

* Μήνυμα κατά του ρατσισμού από την ΠΑΕ Αστέρας Τρίπολης.

* Πρώτο επίσημο παιχνίδι του Αστέρα στην Τρίπολη.

* 4-2-3-1 για τον Αστέρα Τρίπολης με τον Κιτοκό στην ενδεκάδα σε θέση δεξιού μπακ και τον Λανθαρότε να αναλαμβάνει ρόλο επιτελικού μέσου.

* Διαιτητής της αναμέτρησης ο Σταύρος Τριτσώνης με βοηθούς τους Αντώνιο Καρατζίκα και Γεώργιο Κουντουρέλη.

Η ενδεκάδα του Αστέρα: Κοσίσκι, Γιαννούλης, Σανκαρέ, Γκόιαν, Κιτικό, Ιγκλέσιας, Χαμντανί, Λανθαρότε, Μάσα, Φούντας, Γιάννου

Στον πάγκο: Θεοδωρόπουλος, Ζησόπουλος, Αλόκο, Τσοκάνης, Δημούτσος, Μούκαμ, Σκούρτης

Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Στεφανάκος, Κούσας, Παπάζογλου, Κέβιν, Κουτρομάνος, Πάολο Κόστα, Μάκος, Ντάνι, Ουάρντα, Κάπε,  Μαρκόφσκι.

Στον πάγκο: Κυριακίδης, Χαντάκιας, Ρουσκουγιέδα, Βιγιαφάνες, Παπουτσογιαννόπουλος, Βασιλείου, Καμαρά