Live: Αστέρας - ΑΕΛ

Ιανουάριος 23, 2019 - 17:00
3 σχόλια

Φίλες και φίλοι του ποδοσφαίρου μείνετε συντονισμένοι στο live του ArcadiaPortal.gr και παρακολουθήστε την εξέλιξη του επαναληπτικού αγώνα για το κύπελλο Ελλάδος ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και την ΑΕΛ.

(ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ) Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΛ 5-3

Τέλος αγώνα και πρόκριση γα τον Αστέρα μετά από ένα δραματικό παιχνίδι.

85' Γκοοοοολλλλλ για τον Αστέρα. Σέντρα και πάλι του Καλτσά τρομερή εκτέλεση του Φερνάντεθ και η μπάλα στα δίχτυα σκορ πρόκρισης για τον Αστέρα.

83' Ο Μανιάς από κοντά ο Κρίστινσον σε κόρνερ.

78' Γκοοοοοοοολλλλλλ για τον Αστέρα. Εξαιρετικό σουτ του Καλτσά και ο Αστέρας τώρα θέλει ένα γκολ ακόμα για να πα΄ρει την πρόκριση.

76' Κεφαλιά του Μανιά η μπάλα έξω.

75' Γκολ για την ΑΕΛ. Φάουλ του Ζίζιτς από τα 25 μέτρα και μετά από κόντρα η μπάλα στα δίχτυα του Αθανασιάδη κάνοντας το 3-3.

71' Ωραίο διαγώνιο σουτ του Κώτσιρα η μπάλα πέρασε άουτ.

60' Γκολ για την ΑΕΛ με τον Ζικάβκα. Απίστευτα πράγματα στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου. Σκορ παράτασης αυτή την στιγμή.

58' Γκοοοοοοοολλλλλλ για τον Αστέρα με τον Βαλιέντε. Κόρνερ από αριστερά και στο δεύτερο δοκάρι ο Ισπανός κάνει τρία τα τέρματα της ομάδας του.

56΄Σουτ του Μανιά κόντρα και κόρνερ.

52' Γκολ για την ΑΕΛ που μείώνει με τον Ακόστα και μπαίνει και πάλι στο κόλπο της πρόκρισης.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

* Προβάδισμα πρόκρισης για τον Αστέρα μετά από ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

43' Ο Φερνάντεθ μέσα από την περιοχή το σουτ η μπάλα σε κόρνερ. Πολύ καλύ ευκαιρία για τον Αστέρα.

40' Γκοοοοολλλλλλ για τον Αστέρα. Κορνερ του Καλτσά κεφαλιά του Άνχελ Ορτέγκα η μπάλα πρώτα στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα.

39' Ωραια προσπάθεια του Κώτσιρα και σουτ η μπάλα μετά από κόντρες πέρασε λίγο έξω σε κόρνερ.

22' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Φερνάντεθ να βγαίνει απέναντι από τον Κρίστινσον αλλά αυτός να τον σταματά.

18' Σέντρα του Φερνάντεθ, κεφαλιά του Μανιά ο Κρίστινσον έδιωξε σε κόρνερ.

12' Σουτ με το αριστερό του Φερνάντεθ η μπάλα άουτ.

7' Γκοοοοοοολλλλλλ για τον Αστέρα. Σέντρα ο Καλτσάς από τα δεξιά η μπάλα στην πλάτη του Ζίζιτς και από εκεί στα δίχτυα για το 1-0 για την αρκαδική ομάδα.

Έναρξη αγώνα.

* Έτοιμος για την πρόκριση ο Αστέρας. 3-2 είχε χάσει στην Λάρισα στον πρώτο αγώνα.

Αστέρας Τρίπολης (Γιώργος Παράσχος): Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Μαρτίνεζ, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Μουνάφο, Βαλιέντε, Φερνάντεζ, Τσιλιανίδης, Καλτσάς, Μανιάς.

ΑΕΛ (Τζανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Μιλοσάβλιεβιτς, Ντέλετιτς, Γιακιμόφσκι, Σικάφκα, Καρανίκας, Ακόστα, Σεσέροβιτς, Γκοίκοβιτς, Ζίζιτς, Φατιόν.