Live: ΑΕΛ - Αστέρας

Ιανουάριος 09, 2019 - 17:14
0 σχόλια

Φίλες και φίλοι του ποδοσφαίρου μείνετε συντονισμένοι στο live του ArcadiaPortal.gr και παρακολουθήστε την εξέλιξη του πρώτου αγώνα της φάσης των "16" του Κυπέλλου Ελλάδος μεταξύ της ΑΕΛ και του Αστέρας Τρίπολης.

(ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ) ΑΕΛ - Αστέρας Τρίπολης 3-2

Τέλος αγώνα και ΑΕΛ - Αστέρας 3-2

88' Σουτ του Δουβίκα μπλόκαρε ο Κρίστινσον.

69' Τρομερή ευκαιρία για τον Αστέρα. Γύρισμα του Μανιά ο Δουβίκας σε σέντρα σουτ με τον Βαλιέντε στην συνέχεια σε κενή εστία να μην μπορεί να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.

65' Γκοοοοοοολλλλ για τον Αστέρα! Σέντρα του Κυριακόπουλου προβολή με το τακουνάκι από το Μανιά και η μπάλα στα δίχτυα.

63' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Ιγκλέσιας με το σουτ μέσα από την περιοχή να το σταματάει ο Κρίστινσον.

56' Απίστευτη διπλή χαμένη ευκαιρία με τους Φερνάντεθ και Μανιά για τον Αστέρα που πιέζει για ένα δεύτερο γκολ.

Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου σε ένα χορταστικό παιχνίδι με σοβαρά όμως διαιτητικά λάθη.

45+2 Γκολ για την ΑΕΛ. Ο Φατιόν είναι εύστοχος και κάνει το 3-1.

45' Πέναλτι για την ΑΕΛ και διαμαρτυρίες από πλευράς Αστέρα. Λάθος του διαιτητή Σέζου η απόφαση αυτή.

43' Γκοοοοοοολλλλλ για τον Αστέρα! Υπέροχη εκτέλεση φάουλ από τον Τσιλιανίδη και η μπάλα στα δίχτυα με την αρκαδική ομάδα να μειώνει σε 2-1.

36' Μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι για τον Ντέλετιτς που δεν έπειασε καλά ο Σέρβος το σουτ με την μπάλα να φεύγει αουτ.

22' Γκολ για την ΑΕΛ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζίζιτς με τον Αθανασιάδη να κάνει λάθος εκτίμηση και η ΑΕΛ κάνει 2 τα τέρματα της.

21' Σουτ του Φατιόν ο Αθανασιάδης διώχνει.

17' Γκολ που δεν μέτρησε για οφ σαιντ την ΑΕΛ με τον Ντέλετιτς. Φωνές από τους γηπεδούχους.

12' Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Τσιλιανίδη η μπάλα έφυγε ελάχιστα αουτ.

8' Σουτ του Ιγκλέσιας έξω από την περιοχή η μπάλα πέρασε έξω.

6' Γκολ για την ΑΕΛ με τον Ντέλετιτς και 1-0.

5' Σουτ του Ντέλετιτς μέσα από την περιοχή η μπάλα λίγο άουτ.