1 minute
Read so far

Ιανουάριος 10, 2017 - 20:53
0 σχόλια

Ο Γιάννης Κώτσιρας πέτυχε το πρώτο του γκολ με την φανέλα του Αστέρα Τρίπολης σε επίσημο αγώνα στην  πρώτη αναμέτρηση με τα Τρίκαλα για την φάση των "16" του κυπέλλου Ελλάδος με την αρκαδική ομάδα να παίρνει την νίκη μισή πρόκριση.

Ο Αρκάς άσος στο 50ο λεπτό με άψογο κοντρόλ και καταπληκτικό ψύχραιμο δεξί πλασέ με το εξωτερικό φάλτσο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σιδεράκη στην γρήγορη αντεπίθεση που έβγαλε η ομαδα του.

Τις βάσεις για την νίκη για τους κιτρινομπλέ φρόντισε να βάλει από το πρώτο ημίχρονο ο Νίκος Καλτσάς με το τέρμα που σημείωσε στο 39ο λεπτό με τον Γιάννη Κώτσιρα στην συνέχεια να κάνει 2 τα τέρματα του Αστέρα Τρίπολης ο οποίος πλέον είναι με το ένα πόδι στους "8" της διοργάνωσης.

Δείτε τα γκολ των Καλτσά και Κώτσιρα αλλά και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα των Τρικάλων με τον Αστέρα Τρίπολης για το κύπελλο Ελλάδος.

ΑΟ Τρίκαλα - Αστέρας Τρίπολης 0-2 Στιγμιότυπα Κύπελλο Ελλάδας Φάση των "16" {10/1/2017}