Η αγωνιστική κίνηση του Σαββατοκύριακου
Έντονη αθλητική δραστηριότητα υπάρχει και αυτό το Σαββατοκύριακο 29 και 30 Νοεμβρίου με αγώνες για όλα τα γούστα σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ.
Αναλυτικά, η αθλητική κίνηση του σαββατοκύριακου:
Super League
12η αγωνιστική
Σάββατο 29 Νοεμβρίου
15.00 Καλλονή-Πλατανιάς
17.15 Λεβαδειακός-Πανιώνιος
19.30 Ατρόμητος-SKODA Ξάνθη
Κυριακή 30 Νοεμβρίου
15.00 Κέρκυρα-Ολυμπιακός
17.15 Εργοτέλης-Αστέρας
17.15 ΠΑΟΚ-Πανθρακικός
17.15 Πανιώνιος-Νίκη Βόλου
17.15 ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ
19.30 Παναθηναϊκός-Βέροια
Βαθμολογία
1 ΠΑΟΚ 22
2 Ολυμπιακός 20
3 Καλλονή 18
4 Βέροια 17
5 Παναθηναϊκός 16
6 Ατρόμητος 14
7 Αστέρας Τρίπολης 14
8 Παναιτωλικός 13
9 ΠΑΣ Γιάννινα 13
10 SKODA Ξάνθη 12
11 Πλατανιάς 11
12 Κέρκυρα 11
13 ΟΦΗ 10
14 Πανιώνιος 8
15 Λεβαδειακός 7
16 Εργοτέλης 6
17 Πανθρακικός 6
18 Νίκη Βόλου 4
Γ' Εθνική
8η αγωνιστική
Σάββατο 29 Νοεμβρίου
Μανδραϊκός-Βύζας Μεγάρων
Κυριακή 30 Νοεμβρίου, 15.00
Παναρκαδικός-Αχαϊκή
Πανελευσινιακός-Δόξα Μανωλάδας
Αιολικός-Ζακυνθιακός
Καλαμάτα-Παναργειακός
ΠΑΟ Λουτράκι -Κύμη 3-0 α.α
ΠΑΟ Βάρδας- Αστέρας Μαγούλας
Βαθμολογία
1. Παναργειακός 17
2. Δόξα Μανωλάδας 15
3. Πανελευσινιακός 15
4. Καλαμάτα 14
5. Αιολικός 13
6 ΠΑΟ Λουτρακίου 12
7. ΠΑΟ Βάρδας 8
8. Ερμής Κιβερίου 7
9. Ζακυνθιακός 6
10. Αχαϊκή 6
11. Παναρκαδικός 5
12. Αστέρας Μαγούλας 5
13. Μανδραϊκός 4
14. Βύζας Μεγάρων 4
15. Κύμη -3
Γ' Εθνική Γυναικών
1η αγωνιστική
Σάββατο 29 Νοεμβρίου
Ολυμπιακός Άργους-Τοξότης Ναυπλίου
Κυριακή 30 Νοεμβρίου, 15.00
Άρης Τρίπολης-ΠΑΟ Αγ. Νικολάου Χαρισίου
Ρεπό: Φείδων Άργους
Super League Κ20
12η αγωνιστική
Σάββατο 29 Νοεμβρίου
10.00 Λεβαδειακός-Παναιτωλικός
11.00 Ατρόμητος-SKODA Ξάνθη
11.00 Εργοτέλης-Αστέρας Τρίπολης
11.00 Παναθηναϊκός-Βέροια
Κυριακή 30 Νοεμβρίου
11.00 Καλλονή-Πλατανιάς
11.00 Πανιώνιος-Νίκη Βόλου
12.00 Κέρκυρα-Ολυμπιακός
12.00 ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ
14.00 ΠΑΟΚ-Πανθρακικός
Βαθμολογία
1 Ολυμπιακός 24
2 Πανιώνιος 23
3 Ατρόμητος 22
4 SKODA Ξάνθη 21
5 ΠΑΟΚ 17
6 Βέροια 15
7 Αστέρας Τρίπολης 14
8 Πανθρακικός 12
9 ΟΦΗ 12
10 ΠΑΣ Γιάννινα 12
11 Νίκη Βόλου 11
12 Παναιτωλικός 11
13 Λεβαδειακός 9
14 Παναθηναϊκός 7
15 Καλλονή 7
16 Εργοτέλης 4
17 Πλατανιάς 3
18 Κέρκυρα 3
Super League K17
10η αγωνιστική
Σάββατο 29 Νοεμβρίου
11.00 Αστέρας Τρίπολης-Πλατανιάς
13.30 Εργοτέλης-Παναθηναίκός
14.00 Ολυμπιακός-Λεβαδειακός
15.00 Πανιώνιος-ΟΦΗ
Κυριακή 30 Νοεμβρίου
12.30 Ατρόμητος-Καλλονή
Βαθμολογία
1 Ολυμπιακός 22
2 Αστέρας Τρίπολης 19
3 Παναθηναϊκός 19
4 Πανιώνιος 17
5 Εργοτέλης 12
6 Ατρόμητος 11
7 Λεβαδειακός 10
8 Πλατανιάς 7
9 ΟΦΗ 0
10 Καλλονή 0
Super League Κ15
8η αγωνιστική
Σάββατο 29 Νοεμβρίου
11.30 ΟΦΗ-Αστέρας Τρίπολης
12.30 Ατρόμητος-Παναθηναϊκός
13.00 Καλλονή-Εργοτέλης
13.30 Πλατανιάς-Ολυμπιακός
Βαθμολογία
1 Παναθηναϊκός 14
2 Αστέρας Τρίπολης 13
3 Ολυμπιακός 12
4 Ατρόμητος 8
5 Εργοτέλης 7
6 Πλατανιάς 6
7 ΟΦΗ 3
8 Καλλονή 0
Α' Αρκαδίας
8η αγωνιστική
Σάββατο 29 Νοεμβρίου, 15.00
Απόλλων Τυρού-Νικηταράς Δολιανών
Πανθυρεατικός-Ηρακλής Βερβένων
Παγγορτυνιακός-Τεγέα
Κυριακή 30 Νοεμβρίου, 15.00
Κορακοβούνι-Φαλαισία
Ορχομενός Λεβιδίου-Βρασιές
Δόξα Μεγαλόπολης-Λεωνίδιο
Ρεπό: ΑΕΚ Τρίπολης
Βαθμολογία
1. Πανθυρεατικός 18
2. Λεωνίδιο 16
3. Δόξα Μεγαλόπολης 14
4. ΑΕΚ Τρίπολης 11
5. Βρασιές 10
6. Τεγέα 9
7. Φαλαισία 9
8. Νικηταράς Δολιανών 7
9. Ορχομενός Λεβιδίου 6
10. Απόλλων Τυρού 5
11. Ηρακλής Βερβένων 4
12. Παγγορτυνιακός 3
13. Κορακοβούνι 2
Β' Αρκαδίας 1ος όμιλος
5η αγωνιστική
Σάββατο 29 Νοεμβρίου, 15.00
Κάψια-Άρης Τρίπολης
Κανδήλα-Νεστάνη
Μέγας Αλέξανδρος-Πανιώνιος
Κυριακή 30 Νοεμβρίου
11.00 Ελπίδα-Αναγέννηση
15.00 Μαντινειακός-Δημητσάνα
Βαθμολογία
1. Μαντινειακός 10
2. Ελπίδα 9
3. Κανδήλα 9
4. Πανιώνιος 9
5. Αναγέννηση 8
6. Άρης Τρίπολης 4
7. Μέγας Αλέξανδρος 4
8. Δημητσάνα 3
9. Κάψια 1
10. Νεστάνη 0
Β' Αρκαδίας 2ος όμιλος
3η αγωνιστική
Σάββατο 29 Νοεμβρίου, 15.00
Αχιλλέας-Πάρνωνας
ΑΕ Μαρίου-Φορτούνα
Κυριακή 30 Νοεμβρίου
11.00 Ελαιοχώρι-ΑΕ Κορυθίου
15.00 Ερμής Μελιγούς-Ολυμπιακός Λεωνιδίου
Παιδικό Πρωτάθλημα ΕΠΣ Αρκαδίας
Σάββατο 29 Νοεμβρίου
10.00 Άρης Τρίπολης-Τεγέα
12.00 Ελπίδα-Φαλαισία
12.00 Απόλλων Τυρού-Νικηταράς Δολιανών
12.00 Βρασιές-Ερμής Μελιγούς
12.00 Πανθυρεατικός-Ηρακλής Βερβένων
Κυριακή 30 Νοεμβρίου
12.00 Πανιώνιος-Παγγορτυνιακός
ΜΠΑΣΚΕΤ
Α2
8η αγωνιστική
Σάββατο 29 Νοεμβρίου, 17.00
Αρκαδικός – Εθνικός
Ψυχικό – ΟΦΗ
Λιβαδειά – Ερμής Λαγκαδά
Δόξα Λευκάδας – Αετός
Λαύριο – Φίλιππος Βέροιας
Παγκράτι – Ηλυσιακός
Ηρακλής – Καβάλα
Βαθμολογία
1. Λαύριο 13
2. Εθνικός 13
3. Καβάλα 12
4. Ψυχικό 12
5. Αρκαδικός 11
6. Δόξα Λευκάδας 11
7. Παγκράτι 11
8. Φίλιππος 10
9. ΟΦΗ 9
10. Λιβαδειά 9
11. Αετός 9
12. Ηρακλής 8
13. Ηλυσιακός 7
14. Ερμής Λαγκαδά 6
Ηλυσιακός και Ηρακλής έχουν έναν αγώνα λιγότερο
A' ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ
2η αγωνιστική
Σάββατο 29 Νοεμβρίου
17.00 Καλαμάτα 80-Νεοχώρι
18.00 Σπαρτιατικός-Δίων Κυπαρισσίας
19.30 Δρομείς-Λακωνικός
Κυριακή 30 Νοεμβρίου
15.00 ΝΟ Πύλου-Λάκων Γυθείου
16.00 Μεσσήνη-ΑΕ Σπάρτης
19.30 Παναθηναϊκός Καλαμάτας-Άτλας
Βαθμολογία
1. Σπαρτιατικός2
2. Καλαμάτα 80 2
3. Δίων Κυπαρισσίας 2
4. Νεοχώρι 2
5. Δρομείς 2
6. Μεσσήνη 2
7. Άτλας 1
8. Λάκων Γυθείου 1
9. ΝΟ Πύλου 1
10. Παναθηναϊκός Καλαμάτας 1
11. ΑΕ Σπάρτης 1
12. Λακωνικός 1
ΒΟΛΕΪ
Β' Εθνική Γυναικών
3η αγωνιστική
Κυριακή 30 Νοεμβρίου
20.00 Αρκαδικός-Κόρινθος
19.00 Παναχαϊκή-ΕΑ Πατρών
18.00 Ολυμπιάδα-Παμβοχαϊκός
18.00 ΓΣ Άργους-Λύκαια
Βαθμολογία
1 ΕΑ Πατρών 6
2 Ολυμπιάδα 6
3 Κόρινθος 6
4 Παμβοχαϊκός 6
5 Παναχαϊκή 0
6 ΓΣ Άργους 0
7 Αρκαδικός 0
8 Λύκαια 0
Προσθήκη νέου σχολίου
Το ArcadiaPortal.gr σέβεται όλες τις απόψεις, αλλά διατηρεί το δικαίωμά του να μην αναρτά υβριστικά, συκοφαντικά σχόλια και διαφημίσεις. Τα σχόλια απηχούν αποκλειστικά τις απόψεις των αναγνωστών.