Η αγωνιστική κίνηση του Σαββατοκύριακου

Time to read
less than
1 minute
Read so far

Η αγωνιστική κίνηση του Σαββατοκύριακου

Μάρτιος 15, 2019 - 09:32
0 σχόλια

Έντονη αθλητική δραστηριότητα περιλαμβάνει το Σαββατοκύριακο 16 και 17 Μαρτίου για τις αρκαδικές ομάδες με αναμετρήσεις για την Super League, την Γ' Εθνική σε άνδρες και γυναίκες, την Α2 μπάσκετ γυναικών, την Α' και την Β' Αρκαδίας, την Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ και τα play off της Α2 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ', την Α1 ΕΣΚΑΚ, καθώς επίσης και με παιχνίδια για το Παιδικό Πρωτάθλημα Αρκαδίας​.

Super League

Σάββατο 16 Μαρτίου

17:15 Αστέρας Τρίπολης-Λαμία

19:00 Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ

19:30 ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΛ

Κυριακή 17 Μαρτίου

15:00 ΟΦΗ-Λεβαδειακός

16:00 Ατρόμητος-ΑΕΚ

19:00 Παναθηναικός-Ολυμπιακός

19:30 Πανιώνιος-Ξάνθη

Δευτέρα 18 Μαρτίου

19:00 Άρης-Απόλλωνας Σμύρνης

Γ΄Εθνική Κατηγορία (8ος όμιλος)

Κυριακή (17/3, 15:00)

Παναργειακός-Ερμιονίδα

Α.Ο.Υπάτου- Ασπρόπυργος

Α.Ο. Εικοσιμίας- Πελλάνα Καστορίου

Αστέρας Βλαχιώτη – Α.Ο.Κατασταρίου

Μανδραικός-Ένωση Λέρνας

Πάμισος-Παναρκαδικός

Αμβρυσσέας-Καλαμάτα

Α2 Κατηγορία Γυναικών (1ος όμιλος)

Σάββατο 16 Μαρτίου

Φάρος Κερατσινίου - Αρκάδι Ρεθύμνου

Αγία Παρασκευή - Πελασγός

Ηλιούπολη - Αμύντας

Μελίσσια - Χανιά

Τερψιθέα Γλυφάδας - Παναθηναϊκός

ΕΦΑΟ Ζωγράφου - Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Γ' Εθνική Κατηγορία Γυναικών

Κυριακή (17/3, 15:00)

Άρης Τρίπολης-Δόξα Πηγαδακίων

Α' Αρκαδίας

Σάββατο 16 Μαρτίου

15:00 Απόλλωνας Τυρού-Πανθυρεατικός

15:00 Ορχομενός-Ερμής Μελιγούς

Κυριακή 17 Μαρτίου

10:30 Μαντινειακός-ΑΕΚ Τρίπολης

15:00 Βρασιές-Κορακοβούνι

15:00 Λεωνίδιο-Τεγέα

Β' Αρκαδίας

Σάββατο (16/3, 15:00)

Νεστάνη-Δημητσάνα

Πανιώνιος Μεγαλόπολης-Κορύθιο

Ηρακλής-Κανδήλα

Κυριακή (17/3, 15:00)

Αχιλλέας-ΑΕ Μαρίου

Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Σάββατο 16 Μαρτίου

18:00 Πελασγός-Αρκαδικός

19:00 ΓΣ Μεσσήνης-Σπαρτιατικός

Κυριακή 17 Μαρτίου

16:00 Πολύβιος-ΓΣ Γαργαλιάνων

18:00 Κάστρο Μονεμβασιάς-Δρομείς

18:00 Άτλας-Λακωνικός

20:00 Ακάδημος-Καλαμάτα 1980

Α2 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ (Play Off)

Κυριακή (19/3, 19:00)

Πάνας Κανδήλας-Θουρία

Α1 ΕΣΚΑΚ 

Κυριακή (17/3, 19:00)

Πήγασος-Αργοναύτης Νέα Κίου

Παιδικό Πρωτάθλημα Αρκαδίας (1ος όμιλος)

Κυριακή (17/3, 11:00)

Πανιώνιος Μεγαλόπολης-Δόξα Μεγαλόπολης

Παιδικό Πρωτάθλημα Αρκαδίας (2ος όμιλος)

Κυριακή (17/3, 11:00)

Ερμής Μελιγούς-Λεωνίδιο

Ηρακλής-Πανθυρεατικός

 

Ειδήσεις: 

Προσθήκη νέου σχολίου

Το ArcadiaPortal.gr σέβεται όλες τις απόψεις, αλλά διατηρεί το δικαίωμά του να μην αναρτά υβριστικά, συκοφαντικά σχόλια και διαφημίσεις. Τα σχόλια απηχούν αποκλειστικά τις απόψεις των αναγνωστών.