Η αγωνιστική κίνηση του σαββατοκύριακου
Το αναλυτικό πρόγραμμα των ομάδων της Αρκαδίας σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ
Με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις συνεχίζονται τα πρωταθλήματα αυτό το σαββατοκύριακο. Για τη Σούπερ Λίγκα, ο Αστέρας υποδέχεται την Κυριακή την ομάδα της Καλλονής, ενώ στο μπάσκετ ο Αρκαδικός ταξιδεύει στη Βέροια για να αντιμετωπίσει τον τοπικό Φίλιππο στ απλαίσια της 1ης φάσης του Κυπέλλου. Αναλυτικά, το πρόγραμμα των αναμετρήσεων:
Superleague 4η αγωνιστική
Σάββατο 20 Σεπτεμβρίου
16.00 SKODA Ξάνθη-Λεβαδειακός
18.15 ΟΦΗ-Ατρόμητος
20.30 Ολυμπιακός-Βέροια
Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου
16.00 Αστέρας Τρίπολης-Καλλονή
18.15 Κέρκυρα-ΠΑΣ Γιάννινα
18.15 Νίκη Βόλου-Εργοτέλης
18.15 Πανθρακικός-Πανιώνιος
20.30 Πλατανιάς-Παναθηναϊκός
Δευτέρα 22 Σεπτεμβρίου
19.30 Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ
Βαθμολογία
- Βέροια 3
- ΠΑΟΚ 7
- Καλλονή 7
- Ολυμπιακός 7
- Ατρόμητος 7
- Πανιώνιος 6
- ΠΑΣ Γιάννινα 5
- Κέρκυρα 4
- Παναθηναϊκός 4
- Αστέρας Τρίπολης 3
- Πλατανιάς 3
- ΟΦΗ 3
- Λεβαδειακός 2
- Πανθρακικός 2
- SKODA Ξάνθη 2
- Παναιτωλικός 2
- Εργοτέλης 0
- Νίκη Βόλου 0
Superleague Κ20 4η αγωνιστική
Σάββατο 20 Σεπτεμβρίου
10.30 SKODA Ξάνθη-Λεβαδειακός
10.30 Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ
12.00 ΟΦΗ-Ατρόμητος
Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου
11.00 Αστέρας Τρίπολης-Καλλονή
11.00 Πανθρακικός-Πανιώνιος
13.00 Νίκη Βόλου-Εργοτέλης
13.00 Ολυμπιακός-Βέροια
13.30 Πλατανιάς-Παναθηναϊκός
Βαθμολογία
- Ατρόμητος 9
- SKODA Ξάνθη 9
- Βέροια 6
- Ολυμπιακός 6
- ΠΑΟΚ 6
- Παναθηναϊκός 5
- Πανιώνιος 5
- Αστέρας Τρίπολης 5
- Λεβαδειακός 5
- Πανθρακικός 4
- Καλλονή 3
- Εργοτέλης 3
- ΟΦΗ 3
- Κέρκυρα 1
- Νίκη Βόλου 0
- Παναιτωλιός 0
- ΠΑΣ Γιάννινα 0
- Πλατανιάς 0
Γ’ Εθνική 2η Αγωνιστική
Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου, 16.30
Αιολικός – Αχαϊκή
Ερμής Κιβερίου – Πανελευσινιακός
Ζακυνθιακός – ΠΑΟ Βάρδας
Δόξα Μανωλάδας – ΠΑΟ Λουτρακίου
Βύζας Μεγάρων – Καλαμάτα
Αστέρας Μαγούλας – Παναρκαδικός
Κύμη – Παναργεικός
Ρεπό: Μανδραϊκός
Βαθμολογία
- Παναργειακός 3
- Πανελευσινιακός 3
- ΠΑΟ Λουτράκι 3
- ΠΑΟ Βάρδας 3
- Καλαμάτα 3
- Δόξα Μανωλάδας 3
- Αχαϊκή 1
- Ερμής Κυβερίου 1
- Αιολικός 0
- Κύμη 0
- Μανδραϊκός 0
- Βύζας Μεγάρων 0
- Αστέρας Μαγούλας 0
- Ζακυνθιακός 0
- Παναρκαδικός 0
Κύπελλο Αρκαδίας
1ος όμιλος
Σάββατο 20 Σεπτεμβρίου
Μεγαλόπολης: Πανιώνιος-Φαλαισία
Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου
Φιλικών: Μαντινειακός-ΑΕΚ Τρίπολης
Μεγαλόπολης: Δόξα Μεγαλόπολης-Τεγέα
Λεβιδίου: Ορχομενός-Κανδήλα
2ος όμιλος
Σάββατο 20 Σεπτεμβρίου
Τυρού: Απόλλων Τυρού-Αχιλλέας
Λεωνιδίου: Ολυμπιακός Λεωνιδίου-Πανθυρεατικός
Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου
Μελιγούς: Ερμής Μελιγούς-Βρασιές
Λεωνιδίου: Λεωνίδιο-Νικηταράς
ΜΠΑΣΚΕΤ
Κύπελλο Ελλάδας Α’ Φάση
Σάββατο 20 Σεπτεμβρίου
16.00 ΟΦΗ-Εθνικός
17.00 Δόξα Λευκάδας-Παγκράτι
Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου, 17.00
Φίλιππος Βέροιας-Αρκαδικός
Αετός-Ηρακλής
Ψυχικό-Λιβαδειά
Ηλυσιακός-Ερμής Λαγκαδά
Λάυριο-Καβάλα
Πρωτάθλημα Παίδων
3η αγωνιστική
Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου
- Αρκαδικός-Πολύβιος
16.00 Πελασγός-Δρομείς
Βαθμολογία
- Δρομείς 4
- Πολύβιος 4
- Αρκαδικός 3
- Πελασγός 3
- Νεοχώρι 2
Πρωτάθλημα Εφήβων
3η αγωνιστική
Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου
16.30 Αρκαδικός-Δίων Κυπαρισσίας
Προσθήκη νέου σχολίου
Το ArcadiaPortal.gr σέβεται όλες τις απόψεις, αλλά διατηρεί το δικαίωμά του να μην αναρτά υβριστικά, συκοφαντικά σχόλια και διαφημίσεις. Τα σχόλια απηχούν αποκλειστικά τις απόψεις των αναγνωστών.