Η αγωνιστική κίνηση 16 και 17 Οκτωβρίου
Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις μας επιφυλάσσει και αυτό το Σαββατοκύριακο.Δύσκολη αποστολή έχει ο Αστέρας Τρίπολης στην Λάρισα καθώς η Θεσσαλική ομάδα έχει μείνει χαμηλά στην βαθμολογία και θέλει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Στην Δ΄Εθνική Παναρκαδικός και Βρασιές θα αναμετρηθούν με τον Πόρο και τον Πέλοπα Κιάτου αντίστοιχα. Στην Α΄κατηγορία Αρκαδίας ξεχωρίζει το τοπικό ντέρμπι μεταξύ Πανθυρεατικού-Λεωνιδίου και η αναμέτρηση Ερμή Μελιγούς-ΑΕΚ Τρίπολης.
Super League
6η αγωνιστική
Σάββατο 16 Οκτωβρίου
17.15 Πανιώνιος - Εργοτέλης
19.30 Παναθηναϊκός - Π.Α.Ο.Κ.
19.30 SKODA Ξάνθη – Ολυμπιακός
Κυριακή 17 Οκτωβρίου
16.00 Ατρόμητος - Ολυμπιακός Βόλου
16.00 Κέρκυρα - Καβάλα
18.15 Ηρακλής - Πανσερραϊκός
18.15 Λάρισα - Αστέρας Τρίπολης
20.30 Άρης - Α.Ε.Κ.
Βαθμολογία
Αγ. |
Β. |
Ν. |
Ι. |
Η. |
Γκολ |
|||
1 |
Ολυμπιακός |
5 |
12 |
4 |
0 |
1 |
10 |
3 |
2 |
Παναθηναϊκός |
5 |
11 |
3 |
2 |
0 |
10 |
5 |
3 |
Άρης |
5 |
9 |
3 |
0 |
2 |
3 |
2 |
4 |
Καβάλα |
5 |
8 |
2 |
2 |
1 |
5 |
4 |
5 |
Ηρακλής |
5 |
8 |
2 |
2 |
1 |
4 |
3 |
6 |
Κέρκυρα |
5 |
8 |
2 |
2 |
1 |
6 |
5 |
7 |
Ολυμπιακός |
5 |
7 |
2 |
1 |
2 |
6 |
6 |
8 |
ΑΕΚ |
5 |
7 |
2 |
1 |
2 |
7 |
7 |
9 |
Αστέρας |
5 |
6 |
1 |
3 |
1 |
4 |
6 |
10 |
Εργοτέλης |
5 |
6 |
2 |
0 |
3 |
3 |
6 |
11 |
Λάρισα |
5 |
5 |
1 |
2 |
2 |
2 |
3 |
12 |
SCODA |
5 |
5 |
1 |
2 |
2 |
3 |
4 |
13 |
Ατρόμητος |
5 |
5 |
1 |
2 |
2 |
5 |
7 |
14 |
ΠΑΟΚ |
5 |
5 |
1 |
2 |
2 |
4 |
5 |
15 |
Πανιώνιος |
5 |
4 |
1 |
1 |
3 |
4 |
6 |
16 |
Πανσερραϊκός |
5 |
3 |
1 |
0 |
4 |
4 |
8 |
Σκόρερ
5 γκολ
Σισέ
Παναθηναϊκός
3 γκολ
Τζεμπούρ
ΑΕΚ
3 γκολ
Επστάιν
Κέρκυρα
3 γκολ
Περόνε
Ατρόμητος
2 γκολ
Μπέλιτς
Πανσερραϊκός
2 γκολ
Τσίγκας
Κέρκυρα
2 γκολ
Μπρέσκα
Ολυμπιακός Βόλου
2 γκολ
Πάντελιτς
Ολυμπιακός
2 γκολ
Μπούντιμιρ
Εργοτέλης
2 γκολ
Ούμπιντες
Ολυμπιακός Βόλου
2 γκολ
Ονουάτσι
Καβάλα
2 γκολ
Κατσουράνης
Παναθηναϊκός
2 γκολ
Μιραλάς
Ολυμπιακός
Πρωτάθλημα Νέων
6η αγωνιστική
Σάββατο 16 Οκτωβρίου
11:00 Κέρκυρα-Καβάλα
Κύρκος, Χαρίσης, Φλώρος
(Ηπείρου)
11:00 Άρης-ΑΕΚ
Λιαχούδης, Χαδήμογλου,
Πελετίδης (Μακεδονίας)
11:00 Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ
Ιωαννίδης, Τζαρίμας,
Χειβιδόπουλος (Αργολίδας)
11:30 Πανιώνιος-Εργοτέλης
Γαβρίλης, Κουντουρέλης,
Μπαμπάς (Αθήνας)
11:30 Λάρισα-Αστέρας Τρίπολης
Τίκας, Βαφειάδης, Διπλάρης
(Καρδίτσας)
12:00 Ατρόμητος-Ολυμπιακός
Βόλου
Μανιάτης (Αρκαδίας),
Μπέτσογλου, Παπανικολάου (Κορινθίας)
13:30Ηρακλής-Πανσερραϊκός
Παπαδόπουλος, Μερκενίδης,
Τσαγγάρη (Μακεδονίας)
14:00 SKODA Ξάνθη-Ολυμπιακός
Κύζας, Δηλγεράκης, Βάντσης
(Δράμας)
Βαθμολογία
Αγ.
Β.
Ν.
Ι.
Η.
Γκολ
1
AEK
5
12
4
0
1
13
5
2
ΠΑΟΚ
5
10
3
1
1
5
2
3
Αστέρας
Τρίπολης
5
9
2
3
0
5
2
4
Ατρόμητος
5
8
2
2
1
8
8
5
Παναθηναϊκός
5
8
2
2
1
8
7
6
Εργοτέλης
5
7
2
1
2
6
6
7
Πανιώνιος
5
7
2
1
2
7
5
8
Ολυμπιακός
4
7
2
1
1
4
3
9
Πανσερραϊκός
5
7
2
1
2
7
6
10
SCODA
Ξάνθη
5
7
2
1
2
4
7
11
Ηρακλής
4
6
1
3
0
8
4
12
Λάρισα
5
5
1
2
2
6
8
13
Ολυμπιακός
Βόλου
5
4
1
1
3
4
7
14
Άρης
4
4
1
1
2
2
6
15
Καβάλα
4
1
0
1
3
6
12
16
Κέρκυρα
5
1
0
1
4
7
12
Σκόρερ
Περιφερειακό Πρωτάθλημα
6η αγωνιστική
Κυριακή 17 Οκτωβρίου,
16.00
ΑΟ Χαλκίδας-Αστέρας Μαγούλας
Πόρος-Παναρκαδικός
Αίας Παραλίας
Ασπροπύργου-Αστέρας Δρεπάνου
Βρασιές-Πέλοπας Κιάτου
Ένωση Μιδέας-Πανναυπλιακός
ΠΑΟ Λουτρακίου-Κρανίδι
Παναργειακός-Δήλεσι
Θήβα-Λουκίσια
Ρεπό: Δάφνη Ερυθρών
Βαθμολογία
Αγ. |
Β. |
Ν. |
Ι. |
Η. |
Γκολ |
|||
1 |
Θήβα |
5 |
13 |
4 |
1 |
0 |
12 |
2 |
2 |
Αστέρας |
5 |
12 |
4 |
0 |
1 |
14 |
5 |
3 |
Ένωση |
4 |
12 |
4 |
0 |
0 |
12 |
3 |
4 |
Κρανίδι |
5 |
10 |
3 |
1 |
1 |
11 |
5 |
5 |
Παναργειακός |
5 |
10 |
3 |
1 |
1 |
10 |
6 |
6 |
ΠΑΟ |
5 |
8 |
2 |
2 |
1 |
9 |
9 |
7 |
Λουκίσια |
5 |
8 |
2 |
2 |
1 |
7 |
3 |
8 |
Παναρκαδικός |
5 |
6 |
2 |
0 |
3 |
5 |
8 |
9 |
Χαλκίδα |
4 |
6 |
2 |
0 |
2 |
3 |
5 |
10 |
Πόρος |
5 |
6 |
1 |
3 |
1 |
5 |
4 |
11 |
Πέλοπας |
5 |
5 |
1 |
2 |
2 |
6 |
8 |
12 |
Δάφνη |
5 |
4 |
1 |
1 |
3 |
6 |
8 |
13 |
Δήλεσι |
5 |
4 |
1 |
1 |
3 |
2 |
6 |
14 |
Βρασιές |
5 |
4 |
1 |
1 |
3 |
5 |
9 |
15 |
Αστέρας |
4 |
3 |
1 |
0 |
3 |
4 |
14 |
16 |
Αίας |
5 |
1 |
0 |
1 |
4 |
2 |
10 |
17 |
Πανναυπλιακός |
4 |
0 |
0 |
0 |
4 |
1 |
10 |
Σκόρερ
7 γκολ
Λούπας
Αστέρας
Μαγούλας
5 γκολ
Τζώρτζης
Κρανίδι
5 γκολ
Μπούνας
Θήβα
5 γκολ
Χρυσαφίδης
ΠΑΟ Λουτρακίου
3 γκολ
Κατικαρίδης
Αστέρας
Μαγούλας
3 γκολ
Πέτγαζλης
Κρανίδι
3 γκολ
Ξύδης
Πόρος
3 γκολ
Παπαϊωάννου
Χαλκίδα
3 γκολ
Παναγιωτόπουλος
Ένωση Μιδέας
3 γκολ
Τσακώνης
Παναργειακός
2 γκολ
Μπακογιαννάκης
Παναρκαδικός
2 γκολ
Σιδέρης
Δάφνη Ερυθρών
2 γκολ
Αποστολάκης
ΠΑΟ Λουτρακίου
2 γκολ
Παπούλιας
Παναργειακός
Α’ Αρκαδίας
2η αγωνιστική
Σάββατο 16 Οκτωβρίου,
16.00
ΔΑΚ Τρίπολης:
Παγγορτυνιακός-Μαντινειακός
Τεγέας: Τεγέα-Αχιλλέας
Άστρους:
Πανθυρεατικός-Λεωνίδιο
Κυριακή 17 Οκτωβρίου,
16.00
Λεωνιδίου: Απόλλων
Τυρού-Ελαιοχώρι
Κορακοβουνίου:
Κορακοβούνι-Φαλαισία
Μελιγούς: Ερμής Μελιγούς-ΑΕΚ
Τρίπολης
Βαθμολογία
Αγ.
Β.
Ν.
Ι.
Η.
Γκολ
1
Ερμής
Μελιγούς
1
3
1
0
0
3
0
2
Πανθυρεατικός
1
3
1
0
0
3
0
3
Κορακοβούνι
1
3
1
0
0
2
1
4
Φαλαισία
1
1
0
1
0
1
1
5
ΑΕΚ
Τρίπολης
1
1
0
1
0
1
1
6
Λεωνίδιο
1
1
0
1
0
1
1
7
Τεγέα
1
1
0
1
0
1
1
8
Μαντινειακός
1
1
0
1
0
1
1
9
Απόλλων
Τυρού
1
1
0
1
0
1
1
10
Ελαιοχώρι
1
0
0
0
1
1
2
11
Αχιλλέας
1
0
0
0
1
0
3
12
Παγγορτυνιακός
1
0
0
0
1
0
3
Σκόρερ
2 γκολ |
Κολοβός |
Ερμής Μελιγούς |
2 γκολ |
Δ. Κόκκωνας |
Πανθυρεατικός |
1 γκολ |
Καδάς |
Ερμής Μελιγούς |
1 γκολ |
Γκικόπουλος |
Μαντινειακός |
1 γκολ |
Εγγλέζος |
Απόλλων Τυρού |
1 γκολ |
Ζαχαρόπουλος |
ΑΕΚ Τρίπολης |
1 γκολ |
Ν. Λυμπερόπουλος |
Φαλαισία |
1 γκολ |
Τετώρος |
Πανθυρεατικός |
1 γκολ |
Γρ. Λάτσης |
Λεωνίδιο |
1 γκολ |
Κολιόπουλος |
Τεγέα |
1 γκολ |
Ν. Λύγδας |
Ελαιοχώρι |
1 γκολ |
Κ. Λυτρίβης |
Κορακοβούνι |
Β’ Αρκαδίας
2η αγωνιστική
Σάββατο 16 Οκτωβρίου,
16.00
Λεβιδίου: Ορχομενός
Λεβιδίου-Δόξα Μεγαλόπολης
Άνω Δολιανών: Νικηταράς
Δολιανών-Ηρακλής Βερβαίνων
Φιλικών: Ελπίδα Τρίπολης-Δόξα
Τρίπολης
Κυριακή 17 Οκτωβρίου
11.00
Κάψια: Κάψια-Αρκαδικός
16.00
Αγίου Βασιλείου: ΑΕ
Κορυθίου-ΑΕ Μαρίου
Δημητσάνας: Δημητσάνα-Άρης
Τρίπολης
Βαθμολογία
Αγ. |
Β. |
Ν. |
Ι. |
Η. |
Γκολ |
|||
1 |
Ηρακλής |
1 |
3 |
1 |
0 |
0 |
8 |
0 |
2 |
Ελπίδα |
1 |
3 |
1 |
0 |
0 |
2 |
0 |
3 |
Ορχομενός |
1 |
3 |
1 |
0 |
0 |
2 |
0 |
4 |
Δόξα |
1 |
3 |
1 |
0 |
0 |
2 |
1 |
5 |
Νικηταράς |
1 |
3 |
1 |
0 |
0 |
2 |
1 |
6 |
ΑΕ |
1 |
3 |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
7 |
Αρκαδικός |
1 |
0 |
0 |
0 |
1 |
1 |
2 |
8 |
Άρης |
1 |
0 |
0 |
0 |
1 |
1 |
2 |
9 |
Δόξα |
1 |
0 |
0 |
0 |
1 |
0 |
1 |
10 |
ΑΕ |
1 |
0 |
0 |
0 |
1 |
0 |
2 |
11 |
Κάψια |
1 |
0 |
0 |
0 |
1 |
0 |
2 |
12 |
Δημητσάνα |
1 |
0 |
0 |
0 |
1 |
0 |
8 |
Σκόρερ
4 γκολ
Γ. Τυροβολάς
1 γκολ
Δημητρίου
Αρκαδικός
1 γκολ
Αλικάκος
Νικηταράς Δολιανών
1 γκολ
Γ. Κοντογιαννόπουλος
Νικηταράς Δολιανών
1 γκολ
Θ. Μούστος
Ορχομενός Λεβιδίου
1 γκολ
Μπακόπουλος
Ορχομενός Λεβιδίου
1 γκολ
Ρούμπος
ΑΕ Κορυθίου
1 γκολ
Σταματόπουλος
Ελπίδα Τρίπολης
1 γκολ
Παλιογιάννης
Ελπίδα Τρίπολης
1 γκολ
Π. Τυροβολάς
Ηρακλής Βερβαίνων
1 γκολ
Κουτρουμπής
Ηρακλής Βερβαίνων
1 γκολ
Φ. Πάπαλος
Ηρακλής Βερβαίνων
1 γκολ
Κώτσιρας
Δόξα Μεγαλόπολης
1 γκολ
Αλεξανδρής
Δόξα Μεγαλόπολης
1 γκολ
Προκόπος
Άρης Τρίπολης
Παιδικό Πρωτάθλημα
1ος όμιλος
Σάββατο 16 Οκτωβρίου, 13.00
Λεβιδίου: Ορχομενός
Λεβιδίου-Παναρκαδικός
Φιλικών: Ελπίδα
Τρίπολης-Τεγέα
2ος όμιλος
Σάββατο 16 Οκτωβρίου, 13.30
Άστρους:
Πανθυρεατικός-Λεωνίδιο
Κυριακή 17 Οκτωβρίου, 13.30
Άστρους: Βρασιές-Ηρακλής
Βερβαίνων
C.K