H γκολάρα με φάουλ του Ρουμελιώτη που κατέβασε την «αράχνη» (vid)

Οκτώβριος 28, 2019 - 13:26

Σε ένα απίστευτο παιχνίδι με μια σπάνια και τρομερή ανατροπή ο Ερμής που έχανε 3-0 στο ημίχρονο από τον Ορχομενό έκανε την ανατροπή και κέρδισε στο δεύτερο μέρος με 3-5 με τον νεαρό Ρουμελιώτη να πετυχαίνει το πιο όμορφο από τα 8 συνολικά γκολ που μπήκα στην αναμέτρηση.

Ο Ρουμελιώτης στο 33ο λεπτό ξεσήκωσε το Λεβίδι με την αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή του Ερμή με το αριστερό πόδι στέλνοντας συστημένη την μπάλα και πολλά φάλτσα στο παραθυράκι του Κοκκινάκου.

Απολαύστε στο βίντεο το υπέροχο γκολ-φάουλ του Ρουμελιώτη στον αγώνα του Ορχομενού Λεβιδίου με τον Ερμή Μελιγούς για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α' Αρκαδίας.