Έχασε την μάχη,όχι τον πόλεμο... Αρκαδικός - Αγ. Παρασκευή 82-84 (Photos)

Μάρτιος 30, 2013 - 18:46
5 σχόλια

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε κυριολεκτικά στα τελευταία δευτερόλεπτα ο Αρκαδικός ηττήθηκε στην Τρίπολη με 82-84 με μοιραίο τον Τζούρτζεβιτς καθώς έκανε τρία διαδοχικά λάθη στα τελευταία κρίσιμα δευτερόλεπτα και έχασε σπουδαία ευκαιρία να καθαρίσει από σήμερα την υπόθεση παραμονής.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, όμως το τρίτο δεκάλεπτο αποδείχθηκε καταστροφικό για την ομάδα του Γιάννη Καστρίτη, αφού η Αγία Παρασκευή, η οποία έπαιζε χωρίς άγχος μιας και έχει ξεασφαλίσει και μαθηματικά την παραμονή της, και έχοντας πρωταγωνιστή τον Τσιάκα, που είχε εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας, κατάφερε να πάρει μια διαφορά που έφτασε και τους 11 πόντους. Κάπου εκεί ξύπνησε ο Αρκαδικός, αλλά και η κερκίδα και με διαδοχικά τρίποντα των Γκιζόγιαννη και Τσουμπρίλο, ο Αρκαδικός πήρε το προβάδισμα στο σκορ με 72-71.

Τα τελευταία λεπτά ήταν κρίσιμα, όμως ο Τζούρτζεβιτς έκανε διαδοχικά λάθη στις τελευταίες επιθέσεις για να παραμείνει το τελικό 82-84.

Αρκαδικός: Τζούρτζεβιτς 11 (1), Τσιότρας 14, Πίνης 5, Τσουμπρίλο 14 (2), Γκιζογιάννης 24 (5), Σιγκούνας 14

Αγία Παρασκευή: Καρτέρης 5 (1), Σβερκούνος 5, Κουτσός 3 (1), Τσιάκας24 (3), Μαναβόπουλος 9, Μάτος 4, Βαρδάβας 15, Ψυλέας 17 (1)