Επιστροφή στις νίκες για την Κ–20 του Αστέρα

Απρίλιος 25, 2015 - 16:22

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα νέων (Κ-20) του Αστέρα, που κέρδισε στην Τρίπολη με 2-0 την αντίστοιχη ομάδα του Πανθρακικού για το ηλικιακό πρωτάθλημα και την 32η αγωνιστική της Super League.

Ο Αστέρας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και «καθάρισε» την υπόθεση-νίκη από το πρώτο ημίχρονο, χάρη στα τέρματα που σημείωσαν ο Βελισσάρης στο 25’ και ο Γαρυφαλλόπουλος στο 37’ με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή.

Ο Αστέρας έχασε και άλλες ευκαιρίες για γκολ, με καλύτερη στιγμή το δοκάρι που είχε ο Χρήστου στο 34ο λεπτό.

Αστέρας: Στεφανίδης, Άσεν, Παπαγγελής, Καστριτσέας, Βαζούκης, Κυριακόπουλος, Χρήστου, Βελισσάρης, Γαρυφαλλόπουλος (62’ Τσόφλιος), Σαλαπάτας (73’ Συρεγγέλας), Γκρόσιος (70’ Γογωνάς).