Έβρεξε … γκολ! Ελλάδα-Γερμανία στις Ελπίδες 4-5 (photos&video)

Νοέμβριος 12, 2011 - 01:04
1 σχόλια

Εννέα τέρματα σημειώθηκαν στο παιχνίδι των Ελπίδων μεταξύ Ελλάδας και Γερμανίας.

Το ένα παραπάνω πέτυχε η Γερμανία και πήρε τους βαθμούς της νίκης. Η Ελλάδα ευτύχησε να προηγηθεί, αλλά οι Γερμανοί μπόρεσαν να «πάρουν κεφάλι» και να σημειώσουν το γκολ της νίκης ένα λεπτό πριν σφυρίξει ο διαιτητής την λήξη.

Το σκορ στο γήπεδο της Τρίπολης άνοιξε ο Πέτσος στο 22’. Ο Μλάπα στο 28’ ισοφάρισε και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45+1) έβαλε μπροστά τα νεαρά «πάντσερ». Ο Φορτούνης δεν άφησε τους Γερμανούς να χαρούν προηγούμενοι στο ημίχρονο, αφού στο γνώριμο για αυτόν γήπεδο, ισοφάρισε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων σε 2-2.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την Εθνική να παίζει καλά, αλλά τον Εσβάιν να την χτυπά στην κόντρα, γράφοντας το 2-3 στο 56’. Ο Πέτσος ισοφάρισε ξανά σε 3-3 στο 62’ και όλα έδειχναν πως θα τελειώσουν έτσι. Ο Μπελ όμως στο 87’ έκανε το 3-4 και ο Βλαχοδήμος ισοφάρισε μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς στο 93’ σε 4-4. Όμως, ο Μλάπα έκανε χατ-τρικ στο 95’ κάνοντας το 5-4 για τους Γερμανούς, που φυσικά ήταν και το τελικό σκορ.

Να σημειωθεί ότι ο Φορτούνης αποβλήθηκε με απ΄ ευθείας κόκκινη κάρτα, για «κλάδεμα» στον Χέρμαν.

Διαιτητής ο κ. Μπουκέ , με βοηθούς τους κ . κ. Χαρσάϊ και Λομπρέ από την Γαλλία.

Ελλάδα (Γεωργιάδης): Λάμπρου, Σκόνδρας, Ποτουρίδης, Κατσικάς, λαγός, Γκέντζογλου(88’ Μαρουκάκης), Μαυρίας(78’ Μητρόπουλος), Φορτούνης, Γιάννου, Πέτσος, Φετφατζίδης(74’Βλαχοδήμος).

Γερμανία (Αντριόν): Τραπ (46΄Μπάουμαν λ.τ. ), Γιαντσιε, Μπελ, Γκιουντογκάν, Χολτμπι, Μλαπα, Λάιτνερ(58’ Χέρμαν), Εσβάιν, Γιουνγκ, Νόιμαν, Μπάιστερ(67’Φουνκ)

.- Το παιχνίδι παρακολούθησαν οι Τζόλε, Νικοπολίδης, Νινιάδης, Μπασινάς, Καρασαβίδης και Τσάνας.

.- Λίγοι φίλαθλοι από την Γερμανία ήλθαν και είδαν το παιχνίδι, πανηγυρίζοντας στο τέλος.

.- Αρκετό κρύο στην Τρίπολη, που έγινε ιδιαίετερα έντονο προς στο τέλος του αγώνα.

.- Αρκέτα "μάτια" από την Ευρώπη, είδαν παιχνίδι.

youtube://v/uPXuTF2WVxE

youtube://v/6HKXpJp1PD4

youtube://v/MVhY