Δόξα Μεγαλόπολης - Πανθυρεατικός 2-0 (vid)

Οκτώβριος 14, 2018 - 20:35

Η ομάδα της Δόξας Μεγαλόπολης αναδείχθηκε νικήτρια στο ντέρμπι με τον Πανθυρεατικό.

Η Δόξα κέρδισε με σκορ 2-0 με τέρματα του Δρόσου στο 5΄λεπτό και του Παπαδόπουλου στο 30΄.

Το παιχνίδι ήταν όπως αναμενόταν  δυνατό και οι 2 ομάδες στο α΄ημίχρονο έπαιξαν μέτριο ποδόσφαιρο αλλά στο β΄ μέρος έχασαν κάποιες καλές ευκαιρίες. Την προσπάθεια της Δόξας στήριξαν πολλοί φίλαθλοι και μετά από καιρό είδαμε τις κερκίδες να έχουν αρκετό κόσμο. Η ομάδα του Άστρους είχε και ένα χαμένο πέναλτι στο 80΄που απέκρουσε ο Δημητρέλης.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα από την κάμερα του Καφενείου της Μεγαλόπολης.

Δόξα Μεγαλόπολης - Πανθυρεατικός 2-0