Αστέρας σαν σήμερα: Φιλικά με Καλαμάτα, Ολυμπιακό και Λάρισα

Ιούλιος 30, 2015 - 15:01

Διαβάστε για τις φιλικές αναμετρήσεις που έδωσε η αρκαδική ομάδα, σαν σήμερα 30 Ιουλίου, τις χρονιές 2006, 2010 και 2011.

30 ΙΟΥΛΙΟΥ 2011: ΦΙΛΙΚΗ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΜΕ ΛΑΡΙΣΑ

Με το ισόπαλο 1-1 έληξε  το φιλικό ανάμεσα σε Αστέρα και Λάρισα στο Καρπενήσι. Στο 80ο λεπτό ο Χατζής άνοιξε το σκορ για την Θεσσαλική ομάδα και ένα λεπτό πριν την συμπλήρωση των 90 λεπτών ο Francu  απάντησε για τον Αστέρα.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Στεφανάκος, Αργυρόπουλος (46΄ Σκόνδρας), Πιπίνης (56΄ Κουρμπέλης), Κωστούλας, Formica, Rogerio (66΄ Μπακασέτας), Juanito (56΄ Λαδάκης), Kerr (46΄ Τσουμάγκας), Rayos (56΄ Τσαμπούρης), Matusiac (66΄ Francu),Hegon (56΄ Arcenievic)

Λάρισα: Σωτηρίου (46΄ Πρίφτης), Τάλ (46΄ Κολοβέτσιος), Χατζής (59΄ Ρομπίνιο), Νεμπεγλέρας (74΄ Χατζής), Καλί (59΄Γκαλίτσιος), Χασομέρης (68΄ Πλιάγκας), Πλιάγκας (46΄ Ραφίνια), Παπαγεωργίου (59΄ Ρέντζας), Κατσιαρός (46΄ Καρανίκας), Σιατραβάνης (46΄ Βούζας), Σαΐτιώτης (46΄ Φαλάγγας)

30 ΙΟΥΛΙΟΥ 2010: ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΟ ΡΕΝΤΗ

Ισόπαλο χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το φιλικό του Αστέρα κόντρα στον Ολυμπιακό, το οποίο διεξήχθη στο Ρέντη. Στο 6ο λεπτό, ο Udoji έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, αλλά στο σουτ που επιχείρησε, η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Πάρντο.  Στο 86’ , ο Degra απόκρουσε πέναλτι που εκτέλεσε ο Μήτρογλου.

Ολυμπιακός: Πάρντο (70΄ Μέγιερι), Τοροσίδης (62΄ Βασιλόγιαννης), Ραούλ Μπράβο (62΄ Γ. Παπαδόπουλος), Ποτουρίδης, Αβραάμ Παπαδόπουλος (62΄ Επστάιν), Κατσικογιάννης, Ιμπαγάσα (62΄ Νικλητσιώτης), Όσκαρ (62΄ Βάντερσον), Ριέρα (62΄ Σοϊλέδης), Μήτρογλου, Ζαϊρι (46΄ Φετφατζίδης)

ΑΣΤΕΡΑΣ: Αναστασόπουλος (46΄ Degra), Bartolini (46΄ Orozco), Φυτανίδης, Πιπίνης (55΄ Urribari), Bastia, Kerr,Udoji (46΄Arrache), Αργυρόπουλος, Roberto (57΄ Rogerio), Carrera, Ρίος (52΄ Λαδάκης).

30 ΙΟΥΛΙΟΥ 2006: ΦΙΛΙΚΗ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΜΕ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Αστέρας και Καλαμάτα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 σε φιλικό που έγινε στην Τρίπολη. Η μεσσηνιακή ομάδα προηγήθηκε στο σκορ με κοντινό πλασέ του Μιχελή στο 42ο λεπτό και ο Αστέρας ισοφάρισε στο 72ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Αναστασάκου.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Δελφάκης.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Μπαντής, (46' Συμεωνίδης), Παπαθανασίου (60 Μίχος), Massara (58' Aldaire, 83' Φωτόπουλος), Cezar (60' Λαζαρίδης), Καλογιαννίδης (60' Χατζόπουλος), Λαδάκης (58' Γκόλιας), Zoundi (60' Πουρτουλίδης), Τσουκαλίδης (64' Χριστάκος), Κλοκίδης (64' Αναστασάκος), Rogerio (55' Παντελιάδης), Ιωάννου (55' Κανακούδης).

Καλαμάτα: Παπαδόπουλος (42' Καλομοίρης, 83' Μανιάτης), Γενιτσαρίδης (60' Τέλος), Καλαγκάνης, Σεντεμέντες (89' Μπιτσάνης), Μπριλάκης (50' Μαρρής), Μιχελής (56' Πεχλιβανίδης, 88' Ανεστόπουλος), Λουτσιάνο (76' Μιχελής, 81' Ρήγας), Κατσόγλου (56' Κάππος, 89' Πετράκος), Τζανετάκος (72' Φλώρος), Μιλόσκοβιτς (51' Κωνσταντινίδης), Μισερντόφσκι (58' Κατσαρός).