Ανατροπή και νίκη ο Παναρκαδικός, ανατροπή και ήττα η ΑΕΚ Τρίπολης

Σεπτέμβριος 22, 2019 - 18:50

Πρεμιέρα για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής κατηγορίας και τον 6ο όμιλο με τον Παναρκαδικό να κάνει την ανατροπή και να κερδίζει την Κόρινθο στη Τρίπολη με 2-1 ενώ την ήττα γνώρισε η ΑΕΚ στο Μενίδι από τον Αχαρναικό με 2-1 παρότι προηγήθηκε στο σκορ.

Οι πράσινοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Ράπτη όμως στην επανάληψη κατάφεραν και ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση με τέρματα του Νάνου και του Γιουκούδη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Οι κιτρινόμαυροι πάλεψαν αλλά δεν τα κατάφεραν στην δύσκολη έδρα του Μενιδίου. Ο Καδάς άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ Τρίπολης όμως ο Αχρναικός με δύο γκολ στην επανάληψη πήρε την νίκη με 2-1.